94 نفر از119 مصدوم حادثه زلزله امروز سرپایی مداوا و ترخیص شدند

فرماندار شهرستان دورود گفت: 119 نفر بر اثر زلزله صبح امروز این شهرستان مجروح شدند که از این تعداد 25 نفر برای درمان در بیمارستان بستری هستند و 94 مجروح دیگر به صورت سرپایی مداوا شدند.

'نصرت الله رشنو' ظهر روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، افزود: درهمین ارتباط کمیته کاری بررسی، تعیین و برآورد خسارت های ناشی از این حادثه با حضور کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان مسکن و شهرسازی و بسیج استان، فرمانداری و شهرداری دورود تشکیل و فعال شده است.
وی گفت: اعضای این کمیته بلافاصله پس از تشکیل از ظهر امروز به مناطق مختلف شهرستان اعزام و میزان خسارت های وارده در بخش های مختلف را بررسی و ارزیابی و مشخص می کنند.
رشنو افزود: دراین ارتباط فرم مشخصی برای تعیین و برآورد خسارت های احتمالی ناشی از این زلزله تهیه شده که با همکاری مردم تکمیل ، جمع آوری و به ستاد حوادث غیرمترقبه استان لرستان ارسال می شود.
فرماندار دورود گفت: کار پرداخت خسارت های وارده ناشی از این زمین لرزه پس از کار کارشناسی کمیته و بررسی فرم های تکمیل شده توسط شهروندان آغاز و مبالغ مشخص شده برای جبران خسارت ها به افراد پرداخت خواهد شد.
به گفته وی، درحال حاضر و برای انجام دقیق کارها و نظارت بر نحوه درست امدادرسانی و ارایه خدمات به مردم مدیران کل ستاد حوادث غیرمترقبه، هلال احمر و سازمان تامین اجتماعی لرستان در فرمانداری دورود مستقر و مشغول بررسی فعالیت های امدادی، ارایه خدمات و بررسی خسارت های احتمالی وارده هستند.
رشنو گفت: درحال حاضر و با تلاش گسترده دستگاه های اجرایی و بسیج کلیه امکانات شرایط و وضعیت کار و زندگی مردم در شهرستان دورود کاملا عادی و وضعیت خدمات رسانی در بخش های مختلف برق، آب، تلفن و گاز شهرستان بدون مشکل و بسیار مطلوب است.
مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه استان لرستان نیز دقایقی پیش به خبرنگار ایرنا گفت: تمامی دستگاه های اجرایی امدادرسان استان شامل هلال احمر، دانشگاه علوم پزکشی و شبکه های آب، برق و گاز درآماده باش کامل هستند.
'رضا آریایی' افزود: زلزله امروز شهرستان دورود هیچ تلفات جانی نداشته و تنها
تعدادی از منازل شهروندان به دلیل این زلزله دچار خسارت های مانند شکسته شدن
شیشه ها و ترک خوردگی دیوارها شده که ماموران امدادی و کمیته تعیین خسارت مشغول بررسی و رفع مشکلات هستند.
وی همچنین با اشاره به تعطیلی مدارس این شهرستان در نوبت صبح، گفت: مدارس نوبت بعدازظهر این شهرستان به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه نیز تعطیل شده است.
آریایی در خصوص نگرانی برخی شهروندان به علت امکان وقوع پس لرزه های دراین شهرستان، افزود: این زمین لرزه تاکنون دارای دو پس لرزه بوده که یکی با بزرگی 7/2 و دیگری 5/2 ریشتر ثبت شده و دیگر امکان وقوع پس لرزه وجود ندارد.
ساعت هفت و 22 دقیقه و 20 ثانیه صبح روزشنبه زلزله ای به بزرگی 9/4 در مقیاس ریشتر(امواج درونی زمین) شهرستان دورود را لرزاند.
به گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زلزله در عمق پنج کیلومتری شهرستان و منطقه سیلاخور با عرض جغرافیایی 37/33 و طول جغرافیایی 94/48 روی داده است.

/ 0 نظر / 6 بازدید