تسهیلات ویژه دولت برای خانم سلطنت‌طلب!


در حالی که دکتر حسین فاطمی، یکی از مبارزان برجسته ملی که پس از کودتای 28 مرداد توسط دربار پهلوی به شهادت رسید، همواره به مخالفت با سلطنت شهره بود، همسر وی که به گفته نزدیکانش در لندن، در پنجاه سال گذشته از مرتبطان با خاندان سلطنتی به شمار می‌رفته و خاندان پهلوی را در قتل دکتر فاطمی بیگناه می‌داند، ارتباطات نزدیکی با معاون رئیس‌جمهور برقرار کرده و گویا با هزینه دولت جمهوری اسلامی در تهران زندگی می‌کند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، نزدیکان خانم پریوش سطوتی، همسر مرحوم سید حسین فاطمی که حدود یک ماه است به دعوت مدیریت شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به تهران سفر کرده و در هتل لاله تهران اقامت دارد، می‌گویند، وی تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حقوق ماهیانه خود را از دربار پهلوی دریافت می‌کرد و سال‌ها با این حقوق، زندگی مرفهی در لندن داشت.

به گفته این منابع، خانم دکتر فاطمی و خواهر وی، منیژه سطوتی (همسر تیمسار معدوم رحیمی، فرمانده نظامی تهران که از اعدام‌شدگان آغاز انقلاب بود) در لندن زندگی می‌کنند و ارتباط‌های نزدیکی با محافل سلطنت‌طلبان در لندن دارند و منیژه سطوتی (رحیمی) به دلیل انتساب همسرش، از ارکان سلطنت‌طلبان در این شهر به شمار می‌رود.

تصویر زیر خانم پریوش فاطمی را در ژوئن سال 1979 (آستانه پیروزی انقلاب اسلامی) در هتل دربند تهران در کنار رحیمی، وفادارترین فرمانده نظامی به دربار پهلوی نشان می‌دهد.
همچنین سایت‌های سلطنت‌طلب در تشریح زندگی تیمسار رحیمی می‌نویسند: رحیمی در 47 سالگی یکی از برجسته‌ترین افسران شاه بود. وی پس از جداشدن از همسر فرانسوی خود، به دیدار منیژه (سطوتی) رفت و از وی خواستگاری کرد. او نیز پذیرفت اما قرار شد تا دریافت اجازه رحیمی از مقامات بالا صبر کند.

او می‌گوید: «خواهرم پریوش با حسین فاطمی ازدواج کرده بود.» حسین فاطمی که مخالف سرسخت شاه بود، به عنوان وزیر امور خارجه در دولت محمد مصدق خدمت کرد و پس از کودتای 28 مرداد که منجر به بازگشت شاه به تاج و تخت خود شد، به دست نیروهای سلطنتی اعدام شد.

او ادامه داد: این ماجرا یک موضوع امنیتی بود؛ سپهبد برنجیان، رئیس ضد اطلاعات، در این باره در ویلای شاه در نوشهر با ایشان گفت‌وگو کرد. اعلی‌حضرت که برای بیوه فاطمی احترام زیادی قائل بودند، موافقت کردند.
خانم دکتر فاطمی که سال گذشته نیز با دکتر محمود احمدی‌نژاد دیدار کرد، در این سفر از الطاف معاون ریاست‌جمهوری رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برخوردار شده و گویا، هم‌اکنون هم از امکانات متعددی از جمله راننده و خودرو ماکسیما استفاده می‌کند و دیدارهای متعدد با رحیم مشایی داشته است. به گفته او، دیدار با دکتر احمدی‌نژاد زندگی او را زیر و رو کرده است.

اینها همه در حالی است که خانم سطوتی (فاطمی) حتی مخارج اقامت خود در هتل لاله تهران را که متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری گردشگری است، شخصا پرداخت نمی‌‌کند.

همچنین در دفترچه‌ای که به عنوان یک سند تاریخی از سوی خانم پریوش ارایه شده، آمده است: دستور اعدام دکتر فاطمی از لندن صادر شده بود «تا آنجایی که از مطالب روزنامه‌ها استنباط کرده‌ام، اوضاع آنقدرها هم بد پیش نمی‌رود... . مصدق مشکل ایجاد خواهد کرد، با توجه به این که در حمام خون کشته نشد، به نظر من بهترین راه‌حل برای او تبعید است، اما در مورد فاطمی اگر دستگیر شود، بهترین راه‌حل اعدام است.» بخشی‌هایی از سند شماره 104584/371 به تاریخ سی‌ام سپتامبر 1953 است که در آن سفارت بریتانیای کبیر در بیروت که آن روزها مرکز عملیاتی اینتلیجنت سرویس یا سازمان جاسوسی انگلستان بوده، مستقیم دستور اعدام دکتر حسین فاطمی را صادر می‌کند.

 منبع سایت بازتاب :شاید به همین دلیل است که همسر مرحوم دکتر فاطمی که این روزها از طرفداران پر و پا قرص رئیس دولت نهم و معاون مهربان ایشان است، به گفته نزدیکان خود، هنگام گفت‌وگو درباره شاه مخلوع ایران از عنوان «اعلی‌حضرت همایونی» استفاده می‌کند و بر این باور است که شاه ایران، شهید دکتر حسین فاطمی را به قتل نرسانده بلکه این وینستون چرچیل، نخست‌وزیر وقت دولت انگلستان است که او را شهید کرده است.

البته این احتمال هم هست که خانم سطوتی، دختر سرتیپ سطوتی، ژنرال زمان شاه، با هدایت‌های انجام شده، در هشتمین دهه عمر خود نگاهشان نسبت به سلطنت تغییر کرده باشد و این در حالی است که برخی منابع، از تلاش‌هایی برای بازپس‌گیری برخی اموال مصادره شده مرتبط با خاندان نامبرده از جمهوری اسلامی خبر می‌دهند.
/ 0 نظر / 48 بازدید