بازدید استاندار لرستان از پروژه‌های در دست اجرای کوهدشت

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حبیب‌الله دهمرده در این بازدید با اشار به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ویژه این شهرستان مشارکت و همدلی همه دستگاه‌های اجرایی را عامل رشد و توسعه این شهرستان دانست.
استاندار لرستان بر لزوم تسریع در آماده‌سازی پروژه‌های صنعتی و عمرانی کوهدشت تاکید کرد و انجام پروژه‌ها را با رعایت کیفیت لازم در زمان مقرر خواستار شد.
در این سفر پروژه‌های کشتارگاه بزرگ صنعتی، سیلوهای مکانیزه، طرح توسعه مجموعه ورزشی آزادی، پروژه مسکن مهر، مدرسه 20 کلاسه شهید کشوری و پروژه آبرسانی به شهرستان کوهدشت مورد بازدید استاندار و هیئت همراه قرار گرفت.

* دایر شدن نمایشگاه دست ساخته‌های دانش‌آموزان بروجرد
نمایشگاهی از دست ساخته‌های دانش‌آموزان بروجرد با استفاده از آیات قرآنی درمحل دبیرستان حضرت مریم (س) این شهر گشایش یافت.
این نمایشگاه به منظور آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با آیات قرآنی و همچنین در پاسخ به اهانت‌کنندگان به قرآن کریم دایر شده است.
در این نمایشگاه با استفاده از ماکت، کار بر روی شیشه، سنگ و چوب، آیات قرآنی مرتبط با درس جغرافیا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
جمشید ابوالفتحی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد در آیین افتتاح نمایشگاه ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این نمایشگاه گفت: ترویج فرهنگ قرآنی در بین نسل‌های جوان امری ضروری است و نسل امروز به خوبی می‌دانند، چگونه پاسخگوی یاوه گوییهای دشمنان اسلام و قرآن باشند.
این نمایشگاه به مدت یک هفته برای بازدید عموم دایر است.

* بازدید سرزده استاندار لرستان از محیط زیست لرستان
استاندار لرستان به طور سرزده از سازمان حفاظت از محیط زیست استان بازدید و با تعدادی از کارکنان این سازمان گفت‌وگو کرد.
حبیب‌الله دهمرده در این بازدید و در جلسه‌ای با حضور معاونان و مدیران این سازمان، حفاظت از محیط زیست را امری مهم و حیاتی برای بقای نسل بشر دانست و وارد آمدن هر لطمه‌ای به محیط زیست را جبران ناپذیر ذکر کرد.

* انتصابات جدید در دانشگاه لرستان
‌معاون جدید پژوهش و فنآوری و رئیس جدید دانشکده علوم پایه دانشگاه لرستان از سوی رئیس این دانشگاه معرفی شدند.
طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه لرستان، حسن نایب‌زاده به عنوان معاون جدید پژوهش و فنآوری و سعید فرهادی به عنوان رئیس جدید دانشکده علوم پایه این دانشگاه معرفی شدند.
پیش از این محمد هادی مشکات السادات در سمت معاون پژوهش و فنآوری و علیرضا قیاسوند به عنوان رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه لرستان فعالیت می کردند.

* برگزاری نشست و پرسش و پاسخ در دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان
نشست پرسش و پاسخ با حضور دانشجویان و مسئولان دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان در این دانشکده برگزار شد.
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان در نشست پرسش و پاسخ که با حضور دانشجویان برگزار شد، از اختصاص 50 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه لرستان خبر داد و گفت: در سال 89، 20 میلیون تومان از این اعتبار برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشکده کشاورزی اختصاص یافت.
پچینانی، همچنین بر ضرورت پاسخگویی مسئولان دانشگاهی به دانشجویان تاکید کرد.
در این نشست رئیس دانشکده کشاورزی و دیگر مسئولان دانشکده پاسخگوی سؤالات فرهنگی، آموزشی و سیاسی دانشجویان بودند.

* افزایش طرح کتاب من و دسترسی مطالعه کنندگان به کتاب در بروجرد
سرپرست امور کتابخانه‌های عمومی بروجرد گفت: اجرای طرح کتاب من در سطح کتابخانه‌های عمومی، دسترسی مطالعه کنندگان و اعضا را به کتاب افزایش می‌دهد.
داوود پهلوان افزود: این طرح امسال در کتابخانه‌های عمومی بروجرد آغاز شد و تاکنون 100 نفر در این شهرستان نیز عضو این طرح شدند.
وی اضافه کرد: بر مبنای این طرح، چرخه تامین کتاب‌ کتابخانه‌های عمومی مبتنی بر درخواست اعضا و مراجعات است.
وی اظهار داشت: هنگامی که کتاب مورد نظر مطالعه کننده در کتابخانه موجود نباشد، مشخصات کتاب و درخواست کننده در فرمی با عنوان کتاب من درج و کتاب مورد نظر از سوی اداره‌کل تامین منابع نهاد کتابخانه‌ها خریداری و به نشانی کتابخانه مربوطه ارسال می‌شود.
پهلوان افزود: در زمینه اجرای این طرح 300 عنوان کتاب از سوی مطالعه‌کنندگان درخواست و ثبت شده است.
وی هدف از اجرای این طرح را سرویس دهی مناسب به مطالعه کنندگان، دسترسی به سایر منابع، ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه و افزایش سرانه مطالعه عنوان کرد.

/ 1 نظر / 7 بازدید
زهرا

شهرمن تفلک شیرینم دیریست که به دست فراموشی سپرده شده...کوهدشت هنوز سرفه میکند ، هنوزکمردرد است ، هنوز هنوزبیماراست،هنوزشام شب ندارد وگرسنه میخوابد ، کوهدشت طبیب،طبیب،طبیب میخواهد.22 سالمه کارشناس گرافیک هستم وهرکاری ازدستم بربیاد برا زادگاهم انجام میدم وازپرستاری کردنش خسته نمی شوم.منتظر اعمال برنامه های دلسوزانه شما عزیزان هستم...