جسد جوان غرق شده دورودی در دریاچه گهر بعد از 4 روز هنوز پیدا نشده است

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دورود گفت: جسد جوانی که از روز جمعه در دریاچه گهر غرق شد تاکنون پیدا نشده است و تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: جسد جوان غرق شده دورودی بعد از 4 روز هنوز پیدا نشده است 

رئیس میراث فرهنگی شهرستان دورود با بیان اینکه از تمام توان و ظرفیت شهرستان و استان برای پیدا کردن این جوان استفاده کرده‌ایم، گفت: تلاش‌ها همچنان ادامه دارد و از برخی استان‌های همجوار درخواست اعزام تیم غواصی به همراه تجهیزات مناسب به منطقه برای کمک در پیداکردن این جوان کرده‌ایم.

فهیم‌نیا اضافه کرد: جا دارد عاجزانه از همه هموطنان و گردشگران عزیزی که تصمیم به بازدید از جاذبه‌های گردشگری را دارند، تقاضا داشته باشم که هشدارهای ایمنی را در طول این بازدید رعایت کنند تا از بروز اینچنین حوادث ناگواری جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، دریاچه گهر با وسعتی بالغ بر 100 هکتار در فاصله 35 کیلومتری شهرستان دورود و در ارتفاع دو هزار 350 متری از سطح دریا و در دامان قله‌‏های سر به فلک کشیده و پوشیده از برف اشترانکوه واقع شده است و همه ساله به واسطه طبیعت زیبا و بکر آن ده‌ها هزار نفر گردشگر در یک دوره فصل گردشگری از آن دیدن می‌‏کنند.

بر پایه این گزارش، در سالیان گذشته نیز سابقه وقوع این حادثه تلخ برای تعدادی از گردشگران وجود دارد که برخی از آنها منجر به فوت و برخی با تلاش تیم‌های امدادی از مرگ نجات یافته‌اند و همه این حوادث در شرایطی است که شنا کردن در دریاچه گهر برای عموم گردشگران ممنوع بوده و علائم هشداردهنده و اطلاع‌رسانی‌های لازم در این خصوص در ساحل دریاچه صورت گرفته است، اما با این وجود باز هم شاهد وقوع این اتفاق ناگوار برای برخی از هموطنان هستیم.

لازم به ذکر است، نام فرد غرق شده در دریاچه گهر محمد احمدوند 21 ساله و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته ریاضی و ساکن شهرستان دورود است.

/ 0 نظر / 60 بازدید