سفیر افغانستان به ولایت لرستان ایران می رود

سفیر افغانستان به ولایت لرستان ایران می رود

عضو هیأت‌ رییسه‌ی اتاق تجارت، صنایع، معادن خرم‌ آباد ایران گفت: سفیر افغانستان به همراه رایزن اقتصادی این کشور ۱۲ سنبله به خرم‌آباد می‌آیند.
به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از ایسنا، احسان دارایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در راستای گسترش مناسبات اقتصادی تجاری و به منظور دستیابی به بازاری مناسب جهت ارائه‌ی تولیدات و محصولات ولایت لرستان، این سفر در قالب برنامه‌ی اعزام و پذیرش هیأت‌ها توسط اتاق تجارت خرم‌آباد انجام خواهد گرفت.
وی به شرایط مناسب افغانستان اشاره و اظهارکرد: کشورهای مختلفی درگیر فرایند بازسازی افغانستان شده‌اند و سرمایه‌گذاری‌های کلانی در این حوزه صورت گرفته است که متأسفانه سهم ایران از این مسأله، قابل‌ توجه نیست.
دارایی تصریح کرد: این در حالی است که با توجه به همسایه بودن ایران و افغانستان و همچنین اشتراکات زبانی و فرهنگی می‌توانستیم سهم قابل‌ توجهی در این مسأله داشته باشیم.
این فعال اقتصادی گفت: به منظور دستیابی به این جایگاه، اتاق خرم‌ آباد تصمیم گرفت با دعوت از سفیر و رایزن اقتصادی افغانستان، آن‌ها را با ظرفیت‌های مختلف ولایت لرستان آشنا سازد تا به نوعی مقدمات سفر هیأت تجاری بازاریابی لرستان را در نیمه‌ی دوم سال جاری به این کشور فراهم سازد.
دارایی در مورد برنامه‌های سفر سفیر افغانستان به خرم‌ آباد هم گفت: در این سفر برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده که جلسه‌ی مشترک با اعضای هیأت‌ رییسه اتاق تجارت، صنایع، معادن خرم‌ آباد، جلسه با والی محترم لرستان، نشست و رایزنی با فعالان اقتصادی لرستان و همچنین بازدید از چند واحد تولیدی و جاذبه‌ گردشگری خرم‌ آباد از جمله‌ی آن‌هاست.
عضو هیأت‌ رییسه اتاق تجارت خرم‌ آباد افزود: سفر دکتر «نصیر احمد نور» سفیر افغانستان و «عبدالهادی فرهنگ» رایزن اقتصادی این کشور به خرم‌آباد سه روز به طول خواهد انجامید که امیدواریم دستاوردهای مفیدی برای لرستان به همراه داشته باشد.

/ 0 نظر / 22 بازدید