شلیک ناجوانمردانه تروریست ها به مردم بی دفاع اهواز

حمله تروریستی31 شهریورماه 1397در مراسم هفته دفاع مقدس در اهواز، که به شهادت رساندن ۲۵ نفر و زخمی شدن بیش از شصت نفر از مردم بیگناه توسط گروهک تروریستی« الاحواز» و حامیان غربی و بعضی از کشورهای عربی که با نظام مقدس جمهوری اسلامی کینه دیرین دارند درحالی صورت گرفت  که بارها و بارها از سوی دو کشور عربی حوزه خلیج فارس پشتیبانی مالی ونظامی می شدند.این گروهک افراطی وهابی و نابخرد درواپسین لحظات آن مسؤولیت آن را بر عهده گرفت.

 اما بعد از اینکه این حمله تروریستی توسط محافل جهانی محکوم شد ،گروه تکفیری داعش نیز با انتشار بیانیه ای، ادعای مشابهی را مطرح کرد اما در ادعایی مضحک، اعلام کرد که حسن روحانی؛ رییس جمهوری اسلامی ایران نیز در جریان این رژه نظامی، حضور داشته؛ این در حالی بود که آقای روحانی در مراسم مشابهی در تهران، حاضر بود.این گروهک تروریستی افراطی از سوی دو کشور منطقه خلیج فارس، حمایت مالی ونظامی می شوند.و با عقاید وهابی افراطی ازسال‌ها پیش مورد حمایت امارات متحده وعربستان سعودی و پشتیبانی انگلیس قرار گرفته‌ اند.

 تنها کمتر از یک سال قبل، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در مصاحبه ای گفت: عربستان جنگ با ایران را به داخل مرزهای ایران می‌کشاند. ما منتظر نمی‌مانیم که جنگ در عربستان آغاز شود، بلکه کاری می‌کنیم که جنگ برای آن‌ها و در داخل ایران باشد. صحبت‌های او این ‌گونه تفسیر شد که عربستان سعودی رسماً و به‌ شدت تنش‌ها با ایران و نیز حمایت خود از گروه‌های متنوع معارض حکومت در ایران را افزایش خواهد داد. بن سلمان نیزگفته که جنگ را به داخل ایران می کشانیم.

 ویا اینکه عبدالخالق عبدالله، یکی از مشاوران حکومت ابوظبی در توییتر، حملات اهواز را توجیه و بیان کرده که این حمله یک حمله تروریستی نبوده و کشاندن جنگ به داخل خاک ایران، یکی ازگزینه‌هاست. وی هشدار داد، حملات شبیه به این در آینده افزایش خواهند

آقای محسن رضایی، دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام در حساب توئیتر خود درجواب مشاورحکومت ابوظبی نوشت: مشاوربی‌خرد و خودفروخته ولیعهد ابوظبی با نقض آشکار قوانین بین‌الملل بر دخالت بیگانگان در حادثه تروریستی اهواز صحه گذاشت پشیمانی سختی در انتظار اوست.

 این گروهک به خاطر عقاید ضد شیعی‌شان مطرود عرب‌های خوزستان و اقوام دیگراستان ها قرارگرفته اند و بارها از سوی مردم ایران محکوم شده اندو نزد مردم ایران ازهیچ جایگاهی برخوردارنیستند.

    اما هدف اصلی گروهک های تروریستی که ازسوی کشور های مرتجع عربی؛ عربستان و امارات تغدیه اطلاعاتی و پشتیبانی مالی می شوند و از سوی قدرت های استعماری بین المللی حمایت همه جانبه می شوند کشاندن دامنه درگیری ها به داخل مرزها ،تا جمهوری اسلامی ایران  دیگر نتواند به عنوان یک قدرت بلامنازع در معادلات مهم مرتبط با امنیت منطقه ای، به ویژه درسرکوب و انهدام هسته های اصلی تروریسم های افراطی  تکفیری منتشردر سراسر کشورهای پیرامون خویش، ظهور و بروز پیدا کند. 

 هرچند این تهدیدها برای جمهوری اسلامی ایران تازگی ندارد و از زمان شکل گیری پیروزی انقلاب اسلامی همواره با این گروهک جدایی طلب و تروریتسی مورد حمایت رژیم های منطقه و فرا منطقه در گیر بوده است اما تروریسم در برابر کشور مقتدری که نفوذ آن تا دریای مدیترانه و نزدیک پایگاه های اسراییل ادامه یافته، بسیارناچیز است وبر خلاف آنچه که در عراق ، سوریه و یا افغانستان شاهد آن هستیم متفاوت است هر چند  این تروریست ها در خارج مرزهای ایران فرماندهی می شوند اما در داخل کشور ایران ازجایگاه و پایگاه اجتماعی برخوردار نیستندو بین ملت ایران منفورومنزوی بوده وخواهند بود.

 حسین چراغی دانش آموخته علوم سیاسی

  

/ 0 نظر / 46 بازدید