مجتمع گردشگری دریاچه گهر به زودی کلنگ زنی می شود

مهاجری نژادمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان از کلنگ زنی مجتمع گردشگری دریاچه گهر خبر داد.
 به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا مهاجری نژاد شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد سفرهای تابستانی لرستان با اشاره به اینکه در مورد همه آبشارهای لرستان پیگیری های لازم برای جذب سرمایه گذار خصوصی صورت گرفته است، اظهار داشت: در حال عقد قرارداد با بخش خصوصی در رابطه با همه آبشارهای استان هستیم.   .

وی به برخی مشکلات برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در آبشارهای استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آبشار افرینه وضعیت خوبی نداشته و بیش از 40 کامیون پسماند حیوانی در این منطقه انباشته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان با بیان اینکه همچنین سیستم فاضلاب خانه های روستایی اطراف آن منطقه به آبشار ورود می یابد، تصریح کرد: این شرایط نابسامان باعث می شود که سرمایه گذار تمایلی به حضور در این منطقه نداشته باشد.

مهاجری نژاد ادامه داد: از اداره بهداشت و نیروی انتظامی استان در خواست می کنیم در این زمینه به ما کمک کنند چراکه اصلاح این وضعیت به تنهایی از عهده ما برنمی آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از سفر سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به استان خبر داد و اظهار داشت: سلطانی فر به زودی به لرستان سفر می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان با اشاره به اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای احداث زیرساخت های گردشگری در دریاچه گهر گفت: مطالعات لازم در این منطقه انجام شده و سه نقطه برای اسکان مسافران و گردشگران در محل گهر تعیین شده است.

مهاجری نژاد با بیان اینکه این سه نقطه برای استعلام به محیط زیست اعلام شده که محیط زیست با یکی از این نقاط موافقت کرده است، تصریح کرد: در هفته آینده برنامه کلنگ زنی مجتمع گردشگری دریاچه گهر را خواهیم داشت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در تابستان امسال نسبت به تابستان گذشته بازدید از موزه های استان 25 درصد رشد یافته است، گفت: همچنین در این مدت میزان بازدید از قلعه فلک الافلاک 18 درصد افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان یادآور شد: در ارتباط با ورودی مسافر به استان شاخص دقیق وجود ندارد و مبنای ما میزان پذیرش هتل ها و مهمان پذیرها است.ماهیگیری، قایقرانی و شنا در آبهای سرد دریاچه گهر، عکس از آنوبانینی

 دریاچه گهردر میان رشته کوه های زاگرس و در دامنه اشترانکوه، دریاچه آب شیرین دائمی تشکیل شده که به صورت یکی از جاذبه های دیدنی استان لرستان و حتی کل کشور شناخته می شود. دریاچه گهر با وسعت 85 هکتار، به طول تقریبی 1700 متر و عرض میانگین 500 متر در ارتفاع 2360 متری از سطح آب های آزاد قرار گرفته است. این دریاچه زیبا در فاصله حدود 35 کیلومتری شهرستان دورود واقع شده و مسیر اصلی دسترسی به آن نیز ز طریق همین شهرستان است.
/ 0 نظر / 19 بازدید