آمادگی ایران برای همکاری با قطر درجام جهانی

 همکاری با قطر درجام جهانی

 معاون رییس جمهور اسلامی ایران و رییس سازمان تربیت بدنی گفت: در دیدار یکشنبه با امیر قطر، آمادگی ایران برای همکاری با این کشور به منظور برگزاری هرچه بهتر جام جهانی 2022 اعلام شد.

"علی سعید لو " تاکید کرد: واگذاری میزبانی جام جهانی به قطر یک پیروزی برای کشورهای منطقه به شمار می رود .

وی با اشاره به سفیر اخیر شیخ "حمد بن خلیفه آل ثانی" به ایران و ملاقات با مقام معظم رهبری و رییس جمهوری اسلامی ایران افزود:در این دیدارها برگسترش روابط در تمام زمینه ها مباحثی مطرح شد و ما نیز خواهان توسعه همکاری های ورزشی با قطر شدیم .

معاون رییس جمهور گفت: شیخ حمد در این دیدار از مقامات ایران خواست تا برای برگزاری جام جهانی فوتبال در این کشور با قطر همکاری شود.

رییس سازمان تربیت بدنی خاطرنشان کرد: امیر قطر به ویژه خواهان حضور شرکتهای ایرانی برای کمک به اجرای طرحهای زیر بنایی ، تبلیغ و اطلاع رسانی در جریان جام جهانی 2022 در این کشور شد.

وی ضمن تاکید بر آمادگی ایران برای میزبانی برخی از بازیهای جام جهانی 2022 ، افزود: ما آمادگی خود را برای برگزاری برخی بازیهای جام جهانی که شرایط آب و هوایی قطر اجازه برگزاری آنها را نمی دهد، اعلام کردیم.

سعید لو در ادامه گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: با توجه به موافقت "سپ بلاتر" رییس فیفا با برگزاری برخی بازیهای جام جهانی 2022 در کشورهای همسایه قطر ، ایران می تواند با وجود تماشاگران مشتاق میزبان خوبی برای این رقابت های معتبر باشد.

معاون رییس جمهور با اشاره به امکانات ایران در بخش ورزش و موفقیتهایی که ورزشکاران ایرانی در سالهای اخیر بویژه بازیهای آسیایی چین بدست آورده اند، اضافه کرد: ما آمادگی آن را داریم تا همه امکانات ورزشی خود را در اختیار کشورهای اسلامی از جمله قطر قرار دهیم تا ورزش این کشورها نیز توسعه پیدا کند.

رییس سازمان تربیت بدنی اظهار داشت: امیر قطر اصرار داشت تا ایران در برخی ورزشها از جمله ورزشهای رزمی به این کشور کمک کند و آنها از امکانات آموزشی ما بهره مند شوند.

سعیدلو گفت: از شیخ حمد درخواست شد تا بار دیگر بازی های کشورهای همبستگی اسلامی برگزار شود و ایران آمادگی آن را دارد تا این مسابقات را اجرا کند .

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات دو جانبه و چند جانبه عامل مهمی در نزدیکی ملتهای مسلمان با یکدیگر است و می توان از آن برای افزایش همکاری ورزشی و همچنین صلح و دوستی میان ملتها استفاده کرد.

رییس سازمان تربیت بدنی گفت: در دیدار با "بن همام" نیز ، وی خواهان همکاری ایران در انتخابات آینده آسیا شد.

سعیدلو اضافه کرد: در این سفر قرار شد موافقتنامه ای که پیشتر بین ایران و قطر به امضا رسیده بود بار دیگر بازنگری شود و مواد جدید در آن گنجانده شده و به مرحله اجرا درآید .

وی از جمله این موافقتنامه را همکاری در رشته فوتبال و برگزاری دیدارهای دوستانه عنوان کرد .

رییس سازمان تربیت بدنی ایران روز یکشنبه همچنین در اردوی تیم ملی فوتبال ایران در دوحه حضور یافت و با بازیکنان به گفت و گو نشست .

معاون رییس جمهور ابراز امیدواری کرد که تیم ملی فوتبال ایران بتواند در مسابقات جام ملتهای آ سیا که در قطر برگزار می شود ، به موفقیت دست یابد .

به همین مناسبت سفارت ایران در دوحه ضیافت شامی با حضور رییس سازمان تربیت بدنی ، رییس فدراسیون فوتبال و بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در محل این سفارت ترتیب داد.

رییس سازمان تربیت بدنی ایران روز یکشنبه به دعوت رسمی امیر قطر وارد دوحه شد.

 کوله بار

/ 0 نظر / 4 بازدید