حمله وحشیانه پلیس آذربایجان به دختران و زنان محجبه

به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از آذربایجان باکو حاکی از آن است که تعداد زیادی از دختران و زنان محجبه که اکثر آنها از شیعیان بودند، سه روز پیش در تظاهراتی اعتراض آمیز که در یکی از نقاط مرکزی شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد، نسبت به منع حضور دانش آموزان محجبه به مدارس و دانشگاه ها اعتراض کردند.

گفته می شود در پی این اعتراض که تعداد حاضرین در آن به هزاران تن می رسید، نیروهای امنیتی و پلیس آذربایجان که در محل حضور داشت، با حمله وحشیانه به این زنان و دختران، آنان را مورد ضرب و شتم شدید قرار داد. تعداد زیادی از معترضین آسیب دیده و یا زخمی شدند. تعدادی از دختران و زنان معترض نیز توسط نیروهای دولتی بازداشت شدند.

سه روز پیش از این تظاهرات نیز ده ها دختر و زن محجبه در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش آذربایجان در باکو تجمع کرده و نسبت به منع ورود دانش آموزان و دانشجویان محجبه به مراکز آموزشی، اعتراض کردند.

در همین راستا گفتنی است این اولین باری نیست که دولت آذربایجان با حجاب مبارزه می کند و چنین قانونی البته در خفا علیه حجاب تصویب می کند بلکه اکنون پیش از ده سال است که استفاده از عکس های محجبه در گذرنامه، شناسنامه، گواهینامه و دیگر اسناد و مدارک شخصی افراد ممنوع است. بهانه مسئولان و مقامات آذربایجانی برای منع استفاده از عکس های محجبه، لائیک و آزاد بودن کشور آذربایجان است.
 
قابل ذکر است البته در قانون اساسی دولت آذربایجان قانونی رسمی مبنی بر منع پوشیدن حجاب وجود ندارد اما مقامات مسئول در این کشور به مسئولان مربوطه در مراکز آموزشی دستور داده اند که از ورود دختران و زنان محجبه ممانعت کنند.

/ 0 نظر / 6 بازدید