نرخ جدید کرایه در نورآباد مشخص شد

حجت‌الله نصیری‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: در بحث حمل و نقل در مدت اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها هیچ‌گونه افزایشی قیمتی در این شهرستان نداشته‌ایم، اما از امروز به بعد نرخ جدید کرایه‌های درون و برون شهری 15 تا20 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اهمیت هدفمند‌سازی یارانه‌ها و وضعیت این طرح در نورآباد گفت: هدفمندسازی یارانه‌ها سبب رونق اقتصادی در سطح کشور و به ویژه استان‌های کمتر توسعه یافته می‌شود.
نصیری‌پور افزود: در شهرستان نورآباد با همت مردم و همه مسئولان این طرح به بهترین نحو ممکن در حال انجام است.
فرماندار نورآباد یادآور شد: از ابتدای اجرای این طرح جلسات متعددی با مدیران مربوطه برگزار شد و با همت همه دستگاه‌های اجرایی و به ویژه بانک‌ها مردم این شهرستان هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه نداشتند.
وی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قصد داریم مدیران بانک‌های عامل این شهرستان را به خاطر همکاری خوبی که با این مجموعه داشته‌اند مورد تشویق قرار دهیم.
فرماندار نورآباد تصریح کرد: در این مدت هیچ‌گونه افزایش قیمت کالا در سطح شهرستان مشاهده نشده و پنج اکیپ نظارت وبازرسی به طور مستمر و 24 ساعته بر نحوه فروش واحدهای صنفی نظارت دارند.
نصیری‌پور به بحث کیفیت نان در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این هفته به نام هفته کیفیت نامگذاری شده و در این باره برای ارتقای کیفیت نان در سطح شهرستان نورآباد روزانه توسط اکیپ‌های بازرسی از 80 واحد خبازی شهری بازدید و بر نحوه کیفیت و قیمت نان نظارت می‌کنند.
نصیری‌پور گفت: تاکنون پنج نانوایی به علت عدم رعایت کیفیت‌ نان و گران‌فروشی پلمب و با آنها برخورد شده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر اداره آموزش فنی وحرفه‌ای شهرستان دلفان اعلام آمادگی کرده که به کارکنان نانوایی‌ها آموزش‌های لازم را در زمینه کیفیت نان ارائه دهد.
فرماندار نورآباد یادآور شد: در این مدت اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها قیمت برخی از کالاها مانند کاهش داشته است.
نصیری‌پور به بحث گاز سی.ان.جی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: دو جایگاه گاز سی.ان.جی در نورآباد فعالیت دارند و یک جایگاه درگیر آماده بهره‌برداری است که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

/ 1 نظر / 5 بازدید
lakestan

لر های نهاوند ملایر توسرکان چار مهال شهر کرد ایزه دزفول و هزاران لر دیگه لکی نمی فهمند بجز تعداد اندکی از لر های خرم آباد آن هم به خاطر داشتن ارتباط به عنوان مرکز استان است من خودم لک هستم وقتی وارد دانشگاه شدم با لهجه های مختلف کردی آشنا شدم دیدم ریشه تمام کلماتمان یکی است اگر سنندجی نمی فهمید به خاطر این نیست که دسنندجی سخت است به خاطر این است که لکها دارن لکی را فراموش می کنند و این فراموش شدن موجب فاصله گرفتن لکی از دیگر لهجه های کردی میشود سر برز یعنی سر بلند آیا لک های جدید این کلمه را استفاده می کنند؟ یا (بخته وه ر=خوش بخت)یا (شاردن=قایم کردن)یا (برزه فر=بلند پرواز)یا هزاران کلمه دیگر... لر ها کدام یک از این کلمات را استفاده می کنند؟ با تشکر الشتر لکستان