وعده معاون اول رئیس‌جمهور درباره راه‌آهن دورود-بروجرد-ملایر


به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، سجاد معین در جمع خبرنگاران شهرستان بروجرد اظهار داشت: خدمات دولت نهم و دهم در نقاط ایران اسلامی به وضوح دیده می‌شود.
فرماندار ویژه بروجرد گفت: توسط دولت عدالت محور امروز ما شاهد پیشرفت‌های ایران اسلامی در زمینه‌های مختلف هستند.
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه در آستانه عید نوروز و استقبال از مهمانان نوروزی قرار گرفته‌ایم، هرگونه حفاری در بروجرد از امروز ممنوع است.‌
فرماندار ویژه بروجرد گفت: از شهرداری می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر کار لکه‌گیری آسفالت خیابان‌های بروجرد را آغاز و قبل از سال آینده آنها را تکمیل کند.
معین تصریح کرد: برخی از خیابان‌های این شهرستان مشکل آنها با لکه‌گیری حل نمی‌شود، بلکه باید به طور کلی آسفالت شوند.
‌فرماندار ویژه بروجرد گفت: مسئولان شهرداری بروجرد می‌طلبد که به طور جد پیگر پروژه‌های خود باشند و اگر می‌بینند که اعتبار یک پروژه کافی نیست سریعاً پروژه دیگر را جایگزین آن کنند.‌
وی در ادامه به لایحه بودجه 90 اشاره کرد و گفت: در این لایحه پروژه راه‌آهن دورود به بروجرد و ملایر برآورد نشده اما معاون اول رئیس جمهور قول داده در سال آینده از طریق قرارگاه خاتم این پروژه عملیاتی شود.
‌فرماندار ویژه بروجرد گفت: در این لایحه تنها پروژه راه‌آهن دورود به خرم‌آباد، پلدختر و اندیمشک برآورد اعتباری شده است.
معین خاطرنشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته توسط شخص استاندار، نمایندگان مجلس و همه مسئولان در سال 89 مبلغ 6 میلیارد تومان اعتبار به بروجرد اختصاص یافت که این رقم یک اعتبار مناسب است.
وی افزود: با این اعتبار پروژه‌های راکد، نیمه تمام و مشکل‌دار فعال و اجرایی شده‌اند.
فرماندار ویژه بروجرد در ادامه به تجهیز مرکز لرزه نگاری بروجرد، تکمیل سالن همایش این شهرستان، آسفالت راه بروجرد تا چغالوندی، احداث و تکمیل خانه کوهنوردی و ... از این اعتبار اشاره کرد و گفت: به طور کلی با این اعتبار 30 پروژه عمرانی، فرهنگی، خدماتی و ... در این شهرستان احداث، تکمیل و تجهیز می‌شوند.
‌معین یادآور شد: از این تعداد پروژه هفت تا 10 پروژه مربوط به شهرداری است که باید با برنامه‌ریزی درست این اعتبار را در همان محلی که دیوان محاسبات برای آن تعریف کرده هزینه کنند.
در این جلسه خبرنگاران سؤالات خود را در زمینه‌های مختلف بیان کردند.

/ 1 نظر / 31 بازدید
zedeeslamehaghighi

سلام بر اساس امر بانک مرکزی نرخ تورّم به بیشتر از ۲۰ درصد رسیده. این یعنی حقوق‌ها باید ۲۰ درصد بیشتر بشوند. همه میگویند بسیجیها بهترین حقوق و مزایا را دارند. ما که ندیدیم. نون برای ما هم گران شده. همه چیز برای ما هم گران شده. در یک بلاگ خواندم که ماها بهترین حقوق هارا میگیریم و نرخ تورّم به ما اثر نخواهد داشت.والله به امام قسم اگر این واقعیت داشته باشد.فقط همین را می‌خواستم بگویم.