فراموش شدن نام شهدا در خیابان و کوچه های لرستان؟

به حاشیه رفتن نام شهدا در این کوچه‌ها+عکس

این در حالی است که کوچه ها و خیابانهای جدید نیز به نام شهدا متبرک نمی شوند. این در حالی است که شهرستان نورآباد با داشتن 251 شهید، امکان نامگذاری همه خیابانها و کوچه ها را با نام این عزیزان داراست.

به گزارش مشرق،حذف نام شهدا از کوچه ها و خیابانهای شهر نورآباد از توابع استان لرستان، اعتراض مردم این شهر را برانگیخته است.
مشاهدات عینی خبرنگار مشرق نشان می دهد که نام کوچه هایی که پیش از این با نام شهدا شناخته می شد با این استدلال که نام های یکسان و مرتب برای آنها انتخاب شود، تغییر یافته و نام شهدا در زیر تابلوها به نحوی حاشیه ای نوشته شده است.
این در حالی است که کوچه ها و خیابانهای جدید نیز به نام شهدا متبرک نمی شوند. شهرستان نورآباد با داشتن 251 شهید، امکان نامگذاری همه خیابانها و کوچه ها را با نام این عزیزان داراست.
گفتنی است این اقدام شهرداری نورآباد موجی از اعتراض را در میان خانواده های شهدا و ایثارگران برانگیخته است.

 قابل ذکراست  این حرکت مرموزانه در حدود ٨ سال پیش در شهرستان دورود اتفاق  افتاده است که نام شهدا را از خیابان ها و کوچه ها حذف و به عناوین  مختلفی از سوی شورای شهر تغییر نام  داده شده؟!

 

/ 1 نظر / 7 بازدید
وحيد زايري

سلام دوست عزيز به نظر شما آيا صرف نامگذاري كوچه ها به نام شهدا باعث ايجاد فرهنگ شهادت مي شود ؟ چرا ما اين قدر به ظواهر دل بسته ايم ؟! كله پزي امام حسين ... بقالي شهيد چمران ... قصابي حضرت عباس ... آيا پيامبر هم مثلا شهرها را به نام شهدا تغيير نام مي دادند ؟ وقتي كه يك شهيد براي من تعريف نشده است و از ازندگي و اهداف او خبري ندارم چه تفاوت دارد كه نام كوچه ام را رازقي بگذارند يا شهيد فلاني! اين قدر به ظواهر حساس نشويد . من خودم با وجود احترامي كه براي شهدا قائلم ،‌مخالف نامگذاري اين چنيني هستم . نوعي زياده روي و شعارگرايي است . باور كنيد ما در اصول مشكل داريم . قرآن در اين جامعه مهجور است و با اين رنگ و لعاب دادنها چيزي درست نمي شود .