جامعه مهندسین در نامه‌ای خطاب به احمدی‌نژاد:

به گزارش ایلنا متن کامل این نامه به این شرح است:
جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام‌علیکم؛
ملت ایران پس از حضوری بی‌همتا و افتخارآفرین در انتخابات ریاست جمهوری دهم در روزهای اخیر، با حیرت شاهد حوادثی خارج از تصور هستند. در این کوتاه برآنیم تا درد دل‌های مردم، رنج‌نامه حامیان و دغدغه‌های دلسوزان را با شما در میان بگذاریم.
جناب آقای احمدی‌نژاد حتماَ می‌دانید که دلیل اقبال به حضرتعالی، برافراشتن پرچم احیاء گفتمان امام (ره) و انقلاب، تبعیت از ولایت فقیه و پیگیری مسیر خدمت‌رسانی صادقانه به خلق خداست. بی‌شک در موج شبهه‌افکنی‌های ایام رقابت‌های انتخاباتی، اگر نبود تدبیر رهبر معظم انقلاب برای شفاف‌سازی و ایجاد فضای رقابتی عادلانه و مساعی معظم‌له بر حق مسلم مردم که همانا دانستن همه حقایق است. قطعاَ انتخابات‌ چه به لحاظ پرشماری حضور مردم و چه به لحاظ نتیجه آن مسیر دیگری را طی می‌کرد. اما آنچه امروز شاهد آن هستیم همگان را بهت زده کرده است.
آقای رئیس‌جمهور بارها عنوان داشته‌اید که از میان گروه‌های سیاسی برنخواسته‌اید، سری به جمع اعضای فعال ستادهای انتخاباتی خود بزنید تا روشن شود هنوز برای آنان تفهیم نشده که چگونه دستور صریح رهبری در مورد عزل معاون اول حضرتعالی یک هفته بی‌پاسخ ماند و یا پاسخی که پس از انتشار نامه دریافت شد، این پرسش برجاست که چگونه باز هم ایشان عزل نمی‌شوند، ولی برخی وزراء به دلیل اعتراض به تعلل در اجرای دستور مقام ولایت توبیخ و عزل می‌شوند.
آقای دکتر، نامه خود را به مقام معظم رهبری بار دیگر مطالعه فرمائید تا دقیقاَ متوجه شوید چرا حامیان شما در ستادهای انتخاباتی امروز با دلی شکسته و چشمانی پراشک انگشت تعجب به دندان گرفته‌اند. آیا آمادگی دارید در میان آنان حاضر شوید و ناگفته‌ها را از چشمان آنان بخوانید.
جناب آقای احمدی‌نژاد چنانچه دقت فرموده باشید، رهبر معظم، صلاح شما را در این دیدند که با عقلانیت سیاسی مصالح خود را تشخیص داده و مانع سرخوردگی حامیان شوید و بدین ترتیب آب به آسیاب دشمنان خارجی و برخی معاندین داخل نریزید و زمینه‌های بروز اختلافات جدید را فراهم ننمایند. اما به نظر می‌رسد با انتخاب جناب آقای مشایی به سمت ریاست دفتر رئیس‌جمهور این دغدغه‌ها را برطرف ننموده باشید و باز هم مصالح خود را در نظر نگرفته باشید.
آقای دکتر؛ ظاهراَ امروز شما تمایل دارید متکلم وحده باشید و صدای کسی را نشنوید. لذا به عنوان وظیفه شرعی، انقلابی و قانونی، خود را موظف می‌دانیم که صدای مردم را به شما برسانیم.
آقای دکتر ؛ جداَ می‌خواهیم که ولایت‌پذیری خود را ثابت نمایید. مردم ما با ولایت عهدی دیرین دارند وخارج از این مدار با هیچ‌کس عهد اخوت نبسته‌اند. و تجربه نشان داده کسانی که ابتدا به هر بهانه‌ای زاویه محدودی با علمای دین پیدا می‌کنند ،سرانجام تشکیل هسته‌ای از فرقه‌های انحرافی را پایه می‌گذارند. ما جداَ نمی‌‌خواهیم حضرتعالی خدای نکرده از ریشه‌های آراء خود غافل شده و ماجرای آقای مصدق در رویارویی با روحانیت، توهم استظهار به رای ملت که در اوان انقلاب نیز توسط بنی‌صدر تکرار شد برای شما هم پیش آید.
جناب آقای احمدی‌نژاد انتظار ملت ایران توجه ویژه حضرتعالی به جایگاه علمای دینی است. حتماَ واقف هستید که انقلاب اسلامی بر موج دین‌خواهی مردم ایران به ثمر نشست که شاخص آن تبعیت از قائد بزرگ امام خمینی (ره) بود و امروز معیار آن تبعیت محض از مقام عظمای ولایت است. لذا در فضایی که به دنبال اقدام خارج از مصلحت جنابعالی در نصب معاون اول رئیس‌جمهور فراهم شده و موجی از شبهه‌ها و مسائل انحرافی توسط مخالفین شما دان زده می‌شود، از شما می‌خواهیم نسبت خود را با ولایت فقیه به عنوان جوهر ساختاری جمهوری اسلامی مشخص نمایید.
آقای رئیس‌جمهور همانگونه که بیش از این نیز در نامه خصوصی به حضرتعالی نگاشته بودیم، دغدغه دلسوزان نظام حرکت‌های بدون بصیرت است که امروز پیامدهای آن را شاهد هستیم.
اگرچه ذکر این نکته تکرار مکررات است، لیکن جا دارد توجه جنابعالی جلب شود که استمرار حمایت ملت از شما منوط به بازسازی فضای اطاعت بی‌قید و شرط از ولایت‌فقیه است و خروج از این مسیر پیامدهای ویژه خود را در پی خواهد داشت.
آقای رئیس‌جمهور میزان حمایت ملت ایران از مسوولین به نسبت تبعیت آنها ازولی‌فقیه است.
جناب آقای احمدی‌نژاد؛ مطالبه دیگر مردم از شما پس از اطاعت مطلق از ولی‌فقیه کارآمدی بیشتر دولت است که خود شما بارها و بارها بدان تاکید کردید و بی‌شک کارآمدی دولت دهم در گرو تدبیر در فضای بی‌تنش و امیدبخش و توام با سعه‌صدر مناسب مقام و مسوولیت است. و این مهم در گرو بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های کشور است.
لذا مطمئن باشید، دوستان شما و همان‌هایی که در انتخابات سینه سپر کردند، ملت ایران و تمامی اصولگرایان، اینک رفتارهای جنابعالی را با دقت و حساسیت با دو شاخص تبعیت مطلق از رهبری انقلاب و کارآمدی تعقیب می‌نمایند.
جامعه اسلامی مهندسین
/ 0 نظر / 5 بازدید