عملیات احداث کارخانه پنج هزار تنی سیمان دورود آغاز شد

عملیات احداث کارخانه پنج هزار تنی سیمان دورود به عنوان بزرگترین مصوبه هیات دولت در جریان سفر به استان لرستان؛ روز جمعه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرعامل کارخانه سیمان دورود در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: با وجود نرخ بالای بیکاری در شهرستان دورود و تاثیر این مصوبه در اشتغالزایی، باید تمامی مدیران محلی و استانی تلاش کنند تا با همکاری دولت این طرح به زودی مورد بهره برداری قرار گیرد.
"جلیل همتی" افزود: در راستای اجرای کامل مصوبه از بانک های استان نیز درخواست استقراض به شرط سرمایه گذاری کرده ایم تا مقدمات احداث کارخانه فراهم شود.
وی با تاکید بر همکاری جدی و مداوم مسئولان استان در راستای احداث کارخانه سیمان دورود اظهار داشت: مادامی که مسئولان منطقه ای برای اجرای مصوبات تنها به مکاتبه با مسئولان ارشد کشور بسنده کنند قطعا هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.
همتی گفت: در این زمینه شخص ریاست جمهوری همواره بر این نکته تاکید دارند که برای اجرای مصوبات سفرهای استانی باید پیگیری و اقدام عملی انجام شود.
وی اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم کارخانه سیمان دورود را حدود دو هزار نفر برشمرد و تصریح کرد: بهره برداری از این طرح یک فرصت بی نظیر برای مهار بیکاری در منطقه است.
به گزارش ایرنا، مصوبه احداث کارخانه پنج هزار تنی سیمان دورود در آبان ماه 87 در جریان سفر دوم هیات دولت به لرستان تصویب شد.
برای اجرای این مصوبه یک هزار و 370 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی و وزارت رفاه به عنوان مجری این طرح تعیین شده است.
/ 0 نظر / 6 بازدید