استاندار لرستان:

 

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، شامگاه امروز هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از سد مخزنی مروک دورود در جمع خبرنگاران گفت: در مدت هشت ماهی که در استان لرستان بودم، با توجه به اولویت‎بندی که برای پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی داشته‎اند، این سومین باری است که از پروژه سد مروک دورود بازدید می‌کنم.

استاندار لرستان ادامه داد: طبق برنامه زمان‌بندی قرار است دو سد را در سال 1393 به پایان برسانیم و این قول را به آقای رئیس جمهور هم داده‌ایم و دکتر روحانی نیز در صحبت‌های خود اعلام کرده است که از سدهای استان لرستان، دو سد امسال به بهره‌برداری می‌رسد و یکی هم در نیمه اول سال 94 به اتمام و بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: یکی از پروژه‌هایی که قرار است در سال 93 به بهره‌برداری برسد، همین سد مروک دورود است که اعتبار 20 میلیارد تومانی نیاز دارد و تا الان حدود 25 درصد تخصیص اعتبار آن را گرفتیم، البته 2 میلیارد تومان هم از محل اعتبارات استانی به عنوان تن‌خواه داده‌ایم و سعی می‌کنیم در این مرحله تن‌خواه را کم نکنیم.

بازوند تصریح کرد: قرار این است که از مرداد ماه کار در پروژه به صورت دو شیفت یا به نوعی 24 ساعته صورت بگیرد، تا اگر تأخیری در این مدت به علت کمبود اعتبار وجود داشته، جبران شود.

وی یادآور شد: مقرر شده تا برنامه نهایی برای افتتاح را مدیرکل آب منطقه‌ای لرستان با مشاور و پیمانکار تا 20 مرداد به ما ارائه دهند، اما چیزی که مشخص است، این پروژه تا پایان سال 93 به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چه برنامه‌های برای بازپسگیری حق‌آبه سد مروک دورود از سد کمان صالح استان مرکزی دارید، گفت: همانگونه که از اسم حق آبه مشخص است، یعنی حق گروهی آدم است و حق‌آبه قانونی است، بنابراین از مسئولان ادارات ذیربط خواسته‌ایم برای احقاق آن پی‌گیری کنند

/ 0 نظر / 7 بازدید