بهره برداری از 5 مجتمع خدمات بين‌راهي در لرستان

A0146293.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس: مدير سازمان حمل و نقل و پايانه‌هاي استان لرستان گفت: 5 مجتمع خدمات بين‌راهي در لرستان به بهره‌برداري مي‌رسد.

 

محمد‌علي اشرفي افزود: براي احداث مجتمع‌هاي بين راهي در استان همچنين 16 نقطه در سطح جاده‌هاي استان مكان‌يابي شده است كه به زودي عمليات اجرائي آن‌ها آغاز خواهد شد.
وي با بيان اين كه رويكرد سازمان حمل و نقل و پايانه‌هاي لرستان واگذار كردن خدمات قابل ارائه به بخش خصوصي است، اظهار داشت: با محول كردن كارهاي اجرايي به بخش خصوصي، جنبه نظارتي سازمان افزايش و عملكرد آن بالا مي‌رود و خلاقيت‌ها و نو‌آوري‌ها براي ارتقاي خدمات كالا و مسافر بيش‌تر مي‌شود.
اشرفي اضافه كرد: از ابتداي سال جاري تا‌كنون بالغ بر 35 مدرسه شهري در حاشيه جاده‌ها تحت آموزش ايمني ترافيكي قرار گرفته و محوطه فيزيكي آن‌ها ايمن شده است.
وي با اشاره به چالش‌ها و معضلات فرآوري سازمان حمل و نقل و پايانه‌هاي استان خاطرنشان كرد: توليد‌كنندگان كالا و به طور خاص صاحبان معادن در چرخه حمل و نقل استان اخلال ايجاد مي‌كنند.
مدير سازمان پايانه‌هاي لرستان ادامه داد: عمده توليد‌كنندگان كالا محصولات خود را از خارج با پوشش قانوني حمل مي‌كنند و بهره‌برداران معادن مقيد به حمل و نقل قانوني نيستند.
وي تصريح كرد: تنها بخشي از كالاهاي معادن استان زير پوشش بارنامه است و توسط شركت‌هاي حمل و نقل استان جابه‌جا مي‌شود.
اشرفي افزود: حمل و نقل غير قانوني محصولات معادن استان علاوه بر ناهماهنگي در محورهاي ارتباطي استان باعث تخريب روكش جاده‌ها شده است كه بهره‌برداران معادن به اين عمل غير قانوني دامن مي‌زنند.
وي تأكيد كرد: از مهم‌ترين نتايج منفي عملكرد غير قانوني بهره‌برداران معادن، بروز تصادفات جاده‌اي است كه باعث مي‌شود هم حق دولت و هم حق ملت تضيع شود.
اشرفي در پايان با تأكيد بر ضرورت ساماندهي عملكرد بهره‌برداران معادن گفت: تعامل بين ادارات و نهادهاي ذيربط در اين زمينه ضرورتي اجتناب ناپذير بوده و بهره‌برداران معادن بايد ملزم به رعايت مقررات شوند و رانندگان كاميون نيز بار‌گيري استاندارد را اجرا كنند.

/ 0 نظر / 17 بازدید