رفتار غيرحرفه‌اي صداوسيما در بحران لبنان

بايد از زنان و مردان خبرنگاري كه از ديگر شبكه‌هاي تلويزيوني، براي كار حرفه‌اي در جنوب لبنان در عرصه‌هاي خطرناك حاضر مي‌شوند و صحنه‌هايي از عشق و فداكاري فرزندان تشيع و جنايتكاري دولت وحشت را به جهانيان نشان مي‌دهند، تشكر كرد و جالب اين‌كه اكثر اين خبرنگاران، زنان خبرنگار هستند.

 به گزارش  سایت بازتاب : نيروهاي حزب‌الله در منطقه جنوب لبنان، سرگرم كارزاري بي‌سابقه در تاريخ جنگ‌هاي اعراب و اسرائيل هستند و متأسفانه كم‌كاري و بي‌مسئوليتي صدا و سيماي جمهوري اسلامي در انعكاس مقاومت بي‌نظير حزب‌الله، آزاردهنده است.

يك كارشناس ارشد ارتباطات با اعلام اين مطلب به خبرنگار «بازتاب» گفت: اكنون آتش هواپيما، بالگرد، توپخانه، تانك، نفربر، خمپاره و تيربار همه در اختيار يك طرف جبهه است و رزم‌آوران حزب‌الله، تنها با آتش سلاح‌هاي سبك در مقابل اين هجمه از آتش مقاومت مي‌كنند. زمينگير كردن ارتش اسرائيل و وارد آوردن تلفات بالا به آن در يك جنگ نابرابر، عظمت اين حماسه را نشان مي‌دهد، اما چه كسي اين صحنه‌هاي جاودان را براي بشريت ثبت خواهد كرد؟

وي گفت: متأسفانه از صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران در جنوب لبنان خبري نيست و دريغ از ثبت يك صحنه يا ارائه گزارشي از فداكاري پاك‌ترين و مؤمن‌ترين رزمندگان اسلام.

اين كارشناس افزود: البته بايد از زنان و مردان خبرنگاري كه از ديگر شبكه‌هاي تلويزيوني، نه به عنوان يك وظيفه انساني، اسلامي كه براي كار حرفه‌اي در جنوب لبنان در عرصه‌هاي خطرناك حاضر مي‌شوند و صحنه‌هايي از عشق و فداكاري فرزندان تشيع و جنايتكاري دولت وحشت را به جهانيان نشان مي‌دهند، تشكر كرد و جالب اين‌كه اكثر اين خبرنگاران، زنان خبرنگار هستند.

وي گفت: اما در اين شرايط دردناك، رفتار خبرنگار صداوسيما در بيروت نيز موجب خنده مي‌شود، وي در بيروت در نقطه‌اي امن در حالي كه لباس ضدگلوله به تن و كلاه محافظ به سر دارد، نشان داده مي‌شود و گزارش ساير خبرگزاري‌ها را از رو مي‌خواند و سپس تصاويري كه ديگر تلويزيون‌هاي خبري جهان نشان داده‌اند، ارائه مي‌كند و حتي در منطقه «ضاحيه» شهر بيروت كه هر روز اسرائيل جنايت مي‌آفريند، حاضر نمي‌شود.

اكنون بايد پرسيد، واقعا صداوسيما چقدر مردم را نادان فرض كرده و اين‌گونه نمايش‌هاي تكراري و بي‌محتوا را از خود نشان مي‌دهد؟

اين كارشناس ارتباطات ادامه داد: اين رويه، باز هم عملكرد خبرنگاران صداوسيما در جنگ عراق را يادآوري مي‌كند كه دور از تمام صحنه‌هاي درگيري و رنج‌هاي مردم مظلوم اين كشور كه آماج حملات ارتش آمريكا بودندف بر بالاي بام يك ساختمان، به تكرار اخبار ديگر خبرگزاري‌ها مي‌پرداختند.

وي افزود: واقعيت آن است كه در وضعيت كنوني، به موازات نبرد نابرابر ارتش اسرائيل با حزب‌الله لبنان، نبرد نابرابر ديگري در عرصه رسانه و عمليات رواني در جريان است و متأسفانه رزمندگان اين نبرد از صداوسيماي ايران، به رغم گذشت بيش از پانزده روز از آغاز جنگ، هنوز در جايگاه خويش مستقر نشده‌اند.

اين كارشناس در پايان گفت: اگر در صداوسيما از خبرنگاران و تصويربرداران فداكار دوران دفاع مقدس، كسي نمانده يا آنان كه مانده‌اند، فداكاري را كنار گذاشته و پا به سن شده‌اند، هستند جوانان فداكاري كه حاضرند با آموزش محدودي خود را به جبهه‌هاي جنوب لبنان رسانده و با تلاش خود، براي صداوسيما هم كسب وجاهتي كنند، البته به شرطي كه مسئولان صداوسيما در قبال اين خون‌هاي پاك به ناحق ريخته فرزندان لبنان در دفاع از اسلام، احساس مسئوليتي داشته باشند.

/ 1 نظر / 8 بازدید