زندان مرکزی خرم آباد تخریب شد

 
زندان مرکزی شهر خرم آباد پس از سال ها با هدف توسعه فضای بیمارستان شهید رحیمی این شهر تخریب شد.

به گزارش  خبرنگار ایرنا، این زندان که در مرکز شهر خرم آباد احداث شده بود، به دلیل حضور افراد برای ملاقلات با زندانیان، روزانه موجب بروز مشکلات ترافیکی و اجتماعی در مرکز شهر خرم آباد می شد.
استاندار لرستان در حاشیه عملیات تخریب این زندان به خبرنگار ایرنا گفت: تخریب و انتقال زندان مرکزی خرم آباد در سال های گذشته به یکی از مطالبات اصلی مردم شهر تبدیل شده است.
سیدحسین صابری افزود: با همکاری و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی، سازمان مسکن و شهرسازی و سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان این زندان تخریب شده است.
وی اضافه کرد: با تخریب این زندان، فضایی بیش از هشت هزار متر مربع در اختیار مسکن و شهرسازی استان قرار داده می شود که با برنامه ریزی انجام شده، بخشی از امکانات و تجهیزات و تاسیسات بیمارستان در دست احداث شهید رحیمی و باند فرود هلیکوپتر این مجموعه در فضای یاد شده احداث می شود.
وی تصریح کرد: ساختمان این زندان که به عنوان یکی از مشکلات و معضلات فرهنگی و ترافیکی شهر خرم آباد مطرح بود، با پرداخت اعتباراتی از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان به سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تخلیه شده است.
وی اظهار داشت: بر اساس توافقات انجام شده با بخش خصوصی، مقرر شده که با حضور سرمایه گذاران، بخشی از فضای زندان تخریب شده برای احداث پارکینگ طبقاتی در نظر گرفته شود که در صورت توافق نهایی عملیات احداث پارکینگ طبقاتی در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.
صابری بدون اشاره به اعتبارت پرداخت شده به سازمان زندان های استان افزود: اعتباراتی از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان به سازمان زندان ها پرداخت شده است.
مدیر کل سازمان مسکن و شهرسازی استان لرستان نیز گفت: ساختمان زندان مرکزی خرم آباد با هدف توسعه بیمارستان در دست احداث شهید رحیمی تخریب شده است.
احمد غلامی افزود: با تخریب این زندان فضای کافی برای توسعه بیمارستان شهید رحیمی مهیا شده و بخشی از تاسیسات این بیمارستان در فضای ایجاد شده احداث می شود.
وی ابراز امیدواری کرد با تلاش مسوولان و تخصیص به موقع اعتبارات، بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد در یک سال آینده به بهره برداری برسد
/ 0 نظر / 67 بازدید