جابجایی 205 هزار مسافر نوروزی از طریق ناوگان ریلی در راه آهن لرستان

 

علی محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دورود در خصوص میزان حجم انتقال مسافران نوروزی از طریق ناوگان ریلی در استان لرستان، گفت: در 15 روز نخست سال 93 نزدیک به 205 هزار نفر از مسافران نوروزی از طریق راه­آهن استان لرستان جا­به­جا شده­اند.

وی ادامه داد: این میزان مسافر نسبت به سال گذشته شش درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راه‌آهن استان لرستان با اعلام فعالیت 317 رام قطار در مدت 15 روزه نخست سال در استان لرستان اظهار داشت: با توجه به پیش بینی افزایش حجم مسافر در این ایام دو قطار در مسیر رفت و برگشت به ناوگان ریلی استان افزوده شد.

محمدی با اشاره به موقعیت استراتژیک راه‌آهن استان لرستان و قرار گرفتن در مسیر ریلی تهران به جنوب کشور اذعان داشت: عمده مسافران جابجا شده به مقصدهای تهران و خوزستان و بلعکس بوده‌اند.

وی ابراز داشت: درصد قابل توجی از حجم مسافران نوروزی را قطار­های محلی تشکیل داده­اند که مسافران بسیاری را به مقصدهای بیشه، سپیدشت و اندیمشک و بلعکس انتقال داده است.

مدیرکل راه­آهن استان لرستان در پایان اذعان داشت: به منظور افزایش رفاه مسافران نوروزی اقداماتی همچون بازسازی و تجهیز مساجد، سرویس­های بهداشتی و امکانات خدماتی در ایستگاه­های طول مسیر اجرا و عملیاتی شده است. 

/ 0 نظر / 4 بازدید