قطبی: این پیروزی تقدیم به بازماندگان سانحه هوایی ارومیه

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پیروزی مقابل عراق را به خانواده قربانیان سانحه هوایی ارومیه تقدیم کرد.

آفتاب: افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پیروزی مقابل عراق را به خانواده قربانیان سانحه هوایی ارومیه تقدیم کرد.

قطبی در کنفرانس خبری پس از پیروزی 2 به یک مقابل عراق گفت: «من این پیروزی را به خانواده‌های کسانی که در سانحه هوایی عزیزانشان را از دست داده‌‌اند، هدیه می‌کنم. در مرحله دوم باید بگویم که این دو تیم به خاطر سابقه تاریخی‌شان همیشه بازی‌های حساسی‌ روبه‌روی هم داشته‌اند که این بازی هم همین‌طور بود. ما نهایت تلاش‌مان را کردیم که نتیجه لازم را بگیریم. حتی زمانی که عقب بودیم، تمرکزمان را از دست ندادیم و توانسیتم به بازی برگردیم. ما بازی را کنترل کردیم و بعد از تساوی توانستیم بازی را ببریم.»

از قطبی سوال شد آیا درگیری زیاد بازیکنان دو تیم به خاطر مشکلات سیاسی دو کشور در گذشته بوده. او جواب داد: «نه. وقتی دو همسایه بازی می‌کنند معمولا حساسیتی‌هایی در بازی‌های آنها وجود دارد، بعضا درگیری‌هایی میان آنها به‌وجود می‌آید. به‌نظر من این به‌خاطر نزدیکی دو کشور بود که بازی حساس شده بود و ربطی به مسایل سیاسی نداشت.»

سرمربی تیم ملی ایران درباره کیفیت بازی دو تیم گفت: «این بازی بازی پیچیده‌ای بود. هر دو تیم اولین بازی‌شان را انجام می‌دادند و عراق هم مدافع قهرمانی بود. ما خیلی زود گل خوردیم، اما وقتی عقب بودیم مطمئن بودیم که برمی‌گردیم. بازیکنان من نشان دادند که استاد بازی های سخت هستند.»

خط دفاع و دروازه بان ایران در صحنه گل عراق اشتباه کردند. از قطبی درباره اشتباهات این دو پست سوال شد و او در جواب گفت: «ما بازی را با کمی استرس شروع کردیم و این باعث شد که اشتباهاتی داشته باشیم. اما بعد از گل، سازمانده‌ی‌مان را به‌دست آوردیم و شرایط را تغییر دادیم.»

با وجود پیروزی ایران، خبرنگاری دلیل نیمکت‌نشینی خسرو حیدری را پرسید. قطبی جواب داد: «او بازیکنی است که می‌تواند برای تیم ما موثر باشد و هر وقت نیاز باشد از او استفاده می‌کنیم به‌ویژه زمانی که به بن‌بست می‌خوریم او می‌تواند کمک بزرگی برای تیم باشد.»

قطبی در پاسخ به سوالی درباره پایین آمدن کیفیت بازی تیم ایرتان گفت: «در این مورد مربی تیم عراق باید خودش توضیح دهد من نمی‌توانم چیزی بگویم. من فقط می‌توانم بگویم که بعد از خوردن گل توانستم اعتماد به نفس بازیکنانم را بالا ببرم تا با سازماندهی بیشتر بتوانیم از حملات خودمان استفاده کنیم. این را باید بگویم که عراق تیم خیلی خوبی بود و شما در بازی‌های آینده خواهید دید که چه توانایی‌هایی دارند.»

تیم ملی ایران ، سه شنبه شب در اولین بازی مرحله گروهی جام ملتهای آسیا، عراق را با 2 به یک شکست داد. غلامرضا رضایی(42) و ایمان مبعلی(84) گلهای ایران را زدند در حالی که عراق با گل دقیقه 13 یونس محمود پیش افتاده بود.

در دیگر بازی گروهD، امارات متحده عربی و کره شمالی صفر- صفر شدند.

به این ترتیب ایران صدرنشین گروه D، در پایان روز اول بازی‌ها شد.

/ 0 نظر / 4 بازدید