9 مرکز پیام نور در لرستان وجود دارد

‌محمدمراد شیخی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: در حال حاضر این دانشگاه با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است و این مهم به عنوان یک مشکل جدی است.
وی خاطر‌نشان کرد: با توجه به عدم وجود فضای آموزشی با همت دولت، ساختمان جهاد کشاورزی کمالوند و هشت هکتار از زمین‌های این منطقه به دانشگاه پیام نور واگذار شده و بقیه زمین‌ها که معادل 124 هکتار بوده به دهکده المپیک واگذار می‌شود.
شیخی خاطرنشان کرد: برای داشجویان ورودی در امسال 30 کلاس درس نیاز است، در حالی که ما 14 کلاس درس داریم و این امر یک بحران در دانشگاه پیام نور محسوب می‌شود.
وی از تخصیص بیش از 4 میلیارد تومان اعتبارعمرانی به این دانشگاه خبر داد و گفت: در مرکز خرم‌آباد به همت استانداری، 10 هکتار زمین را در مجموعه کمالوند در نظر گرفته‌ایم و ظرف دو ماه آینده کار احداث آن آغاز می‌شود.
شیخی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور نیازمند توسعه، توجه و برنامه‌ریزی جدی در ابعاد مختلف از جمله نیروی کارتوانمند است، تصریح کرد: باید در زمینه توسعه استان رشته‌هایی را که نیاز بازار کار و استان است، آموزش دهیم.
رئیس دانشگاه پیام نور لرستان به یکی دیگر از مشکلات این دانشگاه اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات این دانشگاه موضوع پرداختی‌ها به اداراتی از جمله شهرداری است و با توجه به عدم وجود فضای کافی در این دانشگاه، ادارات مربوطه باید موانعی را که سر راه این دانشگاه است، بردارند.
‌شیخی در ادامه با مثبت ارزیابی کردن دولت نهم افزود: دولت نهم توجه ویژه‌ای به این دانشگاه داشته، به گونه‌ای که تعداد دانشجویان از 8 هزار به 20 هزار نفر و رشته های دانشگاهی نیز از 44 به 200 رشته افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: هم اکنون 20 هزار دانشجو در 200 رشته با 90 نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه پیام نور لرستان مشغول تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه پیام نور لرستان با اشاره به اینکه 9 مرکز و واحد پیام نور در شهرستان‌های استان موجود است تصریح کرد: از مجموع 9 مرکز ذکر شده، پنج مرکز در شهرستان‌های خرم‌آباد، الشتر، الیگودرز، پلدختر و بروجرد و چهار واحد در شهرستان‌های کوهدشت، ازنا، نورآباد و دورود مستقر هستند.
‌وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر الیگودرز و الشتر دارای فضای آموزشی بوده و بقیه مراکز در حال احداث است.
شیخی با تاکید بر اینکه واحدهای ازنا، کوهدشت و نورآباد در حال احداث بوده و پیش‌بینی می‌شود این واحدها در سال آینده به بهره‌برداری برسند، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد مرکز بروجرد را تا مهر ماه سال ‌جاری و مرکز پلدختر را تا نیم سال دوم آماده بهره‌برداری کنیم.
‌شیخی با اشاره به اینکه دانشگاه نیازمند توسعه است، افزود: تمام تلاش خود را برای بحث توسعه‌ای دانشگاه به کار گرفته‌ایم تا دانشگاه در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فضاهای فیزیکی توسعه یابد.
وی افزود: در حال حاضر دانشگاه پیام نور استان لرستان از نظر کیفیت آموزشی جز دانشگاه‌های برتر کشور به شمار می‌رود.

/ 0 نظر / 39 بازدید