ترامپ :حاضر به مذاکره بدون پیش شرط با ایران شد

ترامپ: حاضر به مذاکره بدون شرط با ایران هستم


914917_651.jpgفارس نوشت: در حالی که رییس جمهور آمریکا پس از حضورش در کاخ سفید در اولین اقدام از برجام به عنوان یکی از مهمترین عهدنامه های بین‌المللی خارج شده است، با چرخش درمواضع خود از آمادگی برای مذاکره با مقامات ایران خبر داده است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر ایتالیا ادعا کرد آماده است «بدون هیچ‌پیش‌شرطی» با مقام‌های ایران دیدار کند. رئیس جمهور آمریکا تنها چند روز پس سخنان کوبنده و قاطع سردار سلیمانی خطاب به مقامات آمریکایی مدعی شده است که حاضراست با مقامات ایران گفتگو کند. این سخنان رییس جمهورآمریکا در حالی مطرح شده است که دولت آمریکا مخصوصا شخص ترامپ ثابت کرده است که مذاکرات اصولا منطقی ندارد زیرا ممکن است با تغییر یک دولت در ایالات متحده تمام مذاکرات زیر سوال برود. در عین حال ترامپ با تکرار ادعاهای همیشگی گفت: «من و نخست‌وزیر موافقیم که به حکومت ایران هرگز نباید اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای داده شود. هرگز.»

او در حالی این اظهارات را مطرح کرد که دولتش بعد از خروج از برجام کارزاری همه‌جانبه برای اعمال فشار علیه ایران به راه انداخته است. ترامپ علی‌رغم این سابقه در سخنرانی روز دوشنبه تلاش کرد از خودش چهره فردی حامی گفت‌وگو و طرفدار مذاکره نشان دهد. او در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا تمایل دارد با «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران دیدار کند گفت: «من آماده‌ام با هر کسی دیدار کنم. من به ملاقات اعتقاد دارم.». با این حال وی توافق هسته‌ای «برجام» را «مضحک» توصیف کرد و گفت که به مشارکت آمریکا در این توافق پایان داده است. ترامپ مدعی شد که ایرانی‌ها در نهایت با آمریکا مذاکره خواهند کرد. رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی دیگر درباره اینکه آیا پیش‌شرطی برای این دیدار دارد گفت: «هیچ پیش‌شرطی (ندارم). آنها می‌خواهند با من دیدار کنند، هر موقع بخواهند (حاضرم).»

این سخنان رییس جمهور آمریکا در حالی مطرح شده است که رسانه‌های صهیونیستی اذعان کرده‌اند دولت ترامپ به همراه رژیم صهیونیستی کارگروهی مشترک برای ناآرام کردن ایران و براندازی تشکیل داده‌اند.

/ 0 نظر / 68 بازدید