2 هزار یتیم در لرستان حامی‌یابی شدند

 معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از 2 هزار یتیم در لرستان حامی‌‌یابی شدند.

‌سید‌حمید علوی امروز اظهار داشت: از این تعداد هزار و 700 یتیم از طریق تهران و 300 یتیم از طریق خیران لرستان تحت حمایت قرار گرفتند.
وی افزود: تا کنون حدود 18هزار یتیم در استان لرستان شناسایی شده که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
حدود 4 هزار نفر از این افراد بالای 18 سال هستند اما به دلیل شرایط خاص تحت حمایت حامیان قرار گرفته‌اند.
علوی اظهار داشت: هر ساله با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و توجه مردم به امور خیر تعداد حامیان خیر نیز افزایش می‌یابد.
وی گفت: در شب‌های قدر شناسنامه ایتام در تمام مصلا‌ها، حسینیه و مراکز برگزاری مراسم احیا در دسترس مردم استان قرار می‌گیرد و چنانچه افراد تمایل داشته باشند، می‌توانند یک یا چند یتیم را تحت حمایت خود قرار دهند.
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: حدود 60 درصد از خیران کمیته امداد امام (ره) لرستان غیر‌بوم و بسیاری از آنها ساکن تهران و یا مقیم خارج از کشور هستند.
علوی گفت: با توجه به فعالیت‌های انجام شده در دو سه سال اخیر، مشارکت‌های مردمی امداد لرستان رونق چشمگیری یافته و در بسیاری از مراسم خیریه که در تهران برگزار می‌شود، کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان نیز حضور دارد و کمک قابل توجهی به مددجویان استان صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: ماه مبارک رمضان سال گذشته 900 یتیم در لرستان حامی‌یابی شدند.
علوی همچنین به برنامه تلویزیونی تمنا اشاره کرد و گفت: این برنامه همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان توسط صدا و سیمای مرکز استان پخش شده که بازتاب بسیار مناسبی در میان مردم و خیران داشته است.
وی افزود: تاکنون بیش از 600 میلیون ریال کمک‌های نقدی و اقلام بسیار غیر‌نقدی توسط مردم دلسوز استان جمع‌آوری شده است.  منبع فارس

/ 1 نظر / 5 بازدید
پلاگر

سلام. اگه دوست داري بدون محدوديت براي خودت گالري عکس شخصي داشته باشي بيا توي www.plogger.ir عضو شو!