ظرفیت حقیقی زکات لرستان 100میلیارد ریال است

سید حمید علوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته تنها سه میلیارد ریال زکات در لرستان جمع آوری شد و برای 164طرح عمران روستایی هزینه شد.
وی مهمترین دلیل کاهش درآمد زکات استان در سال گذشته را خشکسالی و عدم پرورش محصولات زراعی مرغوب عنوان کرد.
وی با بیان اینکه امسال تاکنون پنج میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شده است اظهار داشت: طرح جمع آوری زکات تا مهرماه ادامه دارد.
علوی گفت: امسال با توجه به افزایش امکانات و در اختیار داشتن نیروی انسانی بیشتر و کاهش اثرات خشکسالی، پیش بینی می شود 10میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شود.
وی یادآور شد: اجرای 200طرح عمران روستایی، با زکات جمع آوری شده امسال پیش بینی شده است

/ 1 نظر / 4 بازدید
اندیشه

بیانیه جبهه جوانان اصلاح طلب خرم آباد در بزرگداشت شهدای خرداد : پنج هفته از روزی که سبزپوشان و سبزاندیشان تهرانی، قربانی قهر و سرکوب وحشیانه‌ی نیروهای لباس شخصی، انتظامی و شبه نظامی شدند، می‌گذرد. آن روز چهره‌ی سبزها، سرخ شد و در تمام این پنج هفته، زخم‌های آن روز هنوز پیکر جنبش سبز را جریحه‌دار نگه داشته است. قيام‌ مردم‌ تهران با ورود بسیج و نیروهای سرکوبگر به‌ پايان‌ رسيد، اما اين‌ به‌ معني‌ پايان‌ حركت‌ و مبارزه‌ نبود. چهلم‌ شهداي‌ قيام‌ خرداد 88 در مقياس‌ وسيع‌تري‌ روي‌ خواهد داد كه‌ تاثير آن‌ در سراسر ايران‌ قابل‌ مشاهده‌ خواهد بود. «كشتار بي‌رحمانه‌ مردم تهران ، روح هر ایرانی را به‌ درد‌ آورده و ملت ایران را به‌ قيام‌ همگاني‌ مردانه‌ در مقابل‌ ظلم‌ و بيدادگري‌ نشانده و كشتار دسته‌جمعي، ‌ ملت‌ غيور ايران‌ را چنان‌ تكان‌ داد كه‌ در آستانه‌ انفجار است.» بدینوسیله از سوی جبهه جوانان اصلاح طلب خرم آباد در روز پنج شنبه 8 مرداد 1388 مراسمی به مناسبت بزرگداشت شهدای سبز ایرانی در خرم آباد برگزار خواهد گردید. ساعت و محل برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد.