لرستان 379 مدرسه عشایری دارد

 گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، عسگر بازگیر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: در این تعداد مدرسه‌ها 5 هزار و 739 دانش‌آموز عشایری در قالب 360 مدرسه ابتدایی، 12 عادی راهنمایی و 7 دبیرستان مدرسه شبانه روزی مشغول به تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان عشایری به سه دسته ثابت، نیم کوچ و دسته‌ای که از استان خارج و به استان‌های خوزستان و ایلام کوچ می‌کنند، تقسیم می‌شوند، اظهار داشت: دانش‌آموزان 27 درصد مدارس استان یعنی 145 مدرسه زیر چادر به تحصیل مشغول هستند.
مدیر آموزش و پرورش عشایری لرستان گفت: در سطح شهرستان پلدختر 29 مدرسه زیر چادر مشغول به تحصیل هستند.
بازگیر یادآور شد: تحصیل در زیر چادر خود مشکلات زیادی دارد، چراکه دانش‌آموزان امکانات کافی برای استفاده از فناوری روز نداشته و همچنین امنیتی برای تجهیزات وجود ندارد.
مدیر آموزش و پرورش عشایری لرستان خواستار تامین کانکس‌های پیش ساخته چرخدار و حداقل امکانات آموزشی در مناطق عشایری شد و گفت: 42 مدرسه آموزش و پرورش عشایری در منطقه سپیددشت پاپی متمرکز هستند، که به علت صعب‌العبور بودن منطقه استان لرستان حمل کانکس وجود ندارد و می‌توانیم با ساخت کلاس‌های پیش ساخته در قطعات کوچک این مشکل را مرتفع کنیم.
وی تصریح کرد: حدود 600 معلم رسمی، حق‌التدریسی و سرباز معلم کار آموزش دوره‌های مختلف دانش‌آموزان عشایری را در سطح لرستان برعهده دارند.
بازگیر در ادامه یادآور شد: در سطح لرستان هفت آموزشگاه شبانه‌روزی دخترانه و پسرانه با تعداد یک‌هزار و 300‌ دانش‌آموز وجود دارد.
مدیر اداره آموزش و پرورش عشایری لرستان گفت: یکی از برنامه‌های امسال در آموزش و پرورش عشایری لرستان ارتقای کیفیت آموزش و پرورش در مجتمع‌های آموزشی طرح ترنم ولایت در کل مدرسه‌های عشایری است.

/ 1 نظر / 5 بازدید
ایمان

سلام دوست عزیر وبلاگت خوبه ، منم هم یه دیکشنری آنلاین درست کردم که متنم ترجمه میکنه خیلی روش زحمت کشیدم، یه سری بهش بزن . راستی اگه خوشت اومد بهش لینک بده تا اگه نیاز داشتی هم خودت هم دوستات ازش استفاده کنین . پیروز باشی...