// یادواره شهدای عشایر لرستان در دومین روز از دهه فجر

در دومین روز از دهه فجریادواره شهدای عشایر لرستان در خرم‌آباد برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه لرستان،در این یادواره که با حضور معتمدین و سران ایل طوایف استان لرستان، خانواده معظم شهدا، فرماندهان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان در محل مسجد پادگان امام حسین(ع) خرم‌آباد برگزار شد، سردار جمشیدی، رییس سازمان بسیج عشایری لرستان در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عشایر، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا را وظیفه‌ای مهم برای تمامی ملت به‌ویژه مسئولان دانست و گفت: کسانی که برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تلاش می‌کنند نباید فقط به برگزاری این قبیل یادواره‌ها و محفل‌ها اکتفاء کنند چرا که یاد و خاطره شهدا باید در تمام حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی زنده نگه داشته شود.


وی افزود: لازم است در کتاب‌های دانش‌آموزان و دانشجویان ما صفحاتی به زندگی، شخصیت، رفتار، ایثار، رشادت، کردار، ادبیات و منش شهدا اختصاص یابد.
سردار جمشیدی از انقلاب اسلامی به‌عنوان تفکری نو و ایده‌ای برخواسته از فطرت انسان‌ها یاد کرد که بر اساس مکتب اسلام و قرآن به وسیله یک انسان الهی مطرح شد و مانند یک زلزله همه ستون‌های استکبار جهانی را به تزلزل واداشت.


وی ادامه داد: انقلاب اسلامی آمد تا به دنیا اعلام کند نظام‌های شرقی و غربی، نظام‌هایی است که برای منافع یک گروه خاص طراحی شده است.


جمشیدی در بخشی از سخنانش به توطئه‌های دشمنان اشاره کرد و افزود: دشمنان برای از بین بردن انقلاب تا کنون به نقشه‌ها و توطئه‌های زیادی متوسل شده است که تمامی این توطئه‌ها با در صحنه بودن ملت ایران خنثی شده است.


رییس سازمان بسیج عشایری لرستان در بخشی از سخنانش گفت: امروز با وجودی که تمامی سران دولت‌های اروپایی و غربی بر علیه ایران حرف می‌زنند اما دل ملت‌های آنها با ایران است و این ملت‌ها به دنبال این هستند خود را به این انقلاب پیوند دهند.


وی تقدیم 400 شهید عشایر لرستان در دفاع مقدس را نشانگر عشق راستین عشایر به نظام و انقلاب دانست و تصریح کرد: ما با برگزاری یادواره شهدا در دهه فجر که دهه جشن و پیروزی است به دنیا اعلام می‌کنیم پیروزی انقلاب اسلامی ایران مدیون خون شهداست.


یادآور می‌شود، سخنرانی فرمانده بسیج عشایری لرستان، قرائت شعر با موضوع شهادت و دفاع مقدس، تجلیل از خانواده شهدای عشایر و پخش کلیپ وطن از دیگر بخش‌های این یادواره بود.

/ 0 نظر / 4 بازدید