قطارهای محلی کشور افزایش می یابد

ساری-ایرنا- معاون امور مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از افزایش تعداد قطارهای محلی شرکت برای گسترش ارائه خدمات به مسافران خطوط ریلی خبرداد .

 

' محمد راشدی' شامگاه سه شنبه در بازدید از ابنیه و تاسیسات شرکت راه آهن شمال کشور درقائمشهر اعلام کرد: بهمین منظور با تحویل 23 ست قطار ساخت شرکت کره ای ، این قطارها بعنوان قطارهای محلی به خطوط ریلی کشور افزوده خواهد شد .

وی از توسعه حمل و نقل حومه ای و محلی به عنوان یکی از اهداف شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نام برد و ادامه داد : اجرای طرح شناسایی مسیرهای کوتاه ، پرتردد و راه اندازی قطار در این مسیرها موردنظر است .

معاون امور مسافری راه آهن کشور افزود: تبریز-دانشگاه تربیت معلم ، دورود سپیددشت چمسنگر،تهران-شهر پرند ،مشهد- سرخس،گرگان-پل سفید،قم- جمکران،تهران- پیشوا،اهواز-بندر امام،اندیمشک- اهواز،اندیمشک- دورود و اهواز-ماهشهربخشی از مسیرهای فعالیت قطارهای محلی کشور هستند .

وی از مازندران بعنوان یکی از مسیرهای اساسی و اصلی برای بکارگیری قطارهای محلی نام برد و پیش بینی کرد دو قطار محلی دیگر دراین مسیر بکارگرفته شود .

راشدی اعلام کرد: هم اکنون سه قطار محلی از پل سفید به گرگان و بالعکس در خطوط راه آهن شمال کشور فعالیت می کنند .

معاون امور مسافری راه آهن جمهوری اسلامی از برنامه این شر کت برای افزایش امکانات و خدمات رفاهی مسافران خطوط راه آهن شمال کشور خبرداد و افزود:بازسازی و نوسازی ایستگاه های این خطوط در برنامه آتی است .

خطوط ریلی شرکت راه آهن شمال کشور به طول 402 کیلومتر از گرمسار تا گرگان است که روزانه چهار هزار مسافر از طریق این خطوط ریلی جابجا می شوند

/ 0 نظر / 6 بازدید