حکایت جالب انتخاب شهردار جدید دورود

2 
لرنا:شهردار منتخب دورود در تاریخ 1/9/1389 از خدمت سربازی ترخیص و هم اکنون جویای کار می باشد و حتی یک روز سابقه کاری ندارد.؟!

دورود، خبرنگار کیهان: استاندار لرستان در واکنش به انتخاب یک جوان خرم آبادی به سمت شهرداری دورود توسط شورای شهر، گفت: بار تریلر را بر وانت سوار نکنید! دکتر دهمرده خواستار انتخاب یک شهردار پرسابقه، مجرب و مسلط بر امور شهری گردید.

وی سابقه کهن تاسیس شهرداری در دورود و وجود مردم شریف و فرهیخته آن شهر را لایق انتخاب یک شهردار متناسب با این ویژگی ها دانست. پنج عضو از هفت عضو شورای شهر دورود دو هفته قبل علی رغم وجود 18 کاندیدای بومی شهرستان دورودو یک کاندیدا از خرم آباد، فرد اخیر را به عنوان شهردار انتخاب و برای اقدامات بعدی به استانداری معرفی کردند. فرماندار دورود نیز ضمن ابراز مخالفت با این انتخاب در نامه ای به شورای شهر و استانداری، اعلام کرد فرد معرفی شده شرایط شهردار شدن را ندارد.

براساس مدارک اراءه شده به فرمانداری، شهردار منتخب در تاریخ 1/9/1389 از خدمت سربازی ترخیص و هم اکنون جویای کار می باشد و حتی یک روز هم سابقه کاری ندارد و فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته نقشه برداری از دانشگاه علمی- کاربردی خرم آباد است.

جالب تر اینکه شهردار منتخب از لحاظ امتیازات متعلقه، آخرین نفر از نامزدهای تصدی شهرداری دورود می باشد. در این میان کاندیدا های بومی شهرستان دورود از جهت سابقه کار در شهرداری و تصدی شهرداری دارای سابقه هستند. مثلا مهندس سید علی حسینی، شهردار فعلی کوهدشت و شهردار سابق دورود، همچنین مهندس عزت چراغی شهردار سابق چالانچولان و معاون عمرانی شهرداری دورود و کارشناس فعلی شهرداری دورود. ضمن اینکه از جهت تحصیلات علی و مرتبط با شهرسازی، تعدادی از نامزدها هم اینک مدرس دانشگاه هستند.

این انتخاب با مخالفت مطلق شهروندان دورودی مواجه شد. بسیاری از مردم به هر وسیله ممکن مراتب اعتراض خود را به مراجع ذی ربط در استانداری و فرمانداری اعلام کردند. مردم در آخرین اقدام خود در نمازجمعه هفته گذشته با در دست داشتن تراکت هایی با مضمون مخالفت با انتخاب شهردار جدید، شعارهایی علیه اعضای شورای شهر ئ تصمیم اخیر آنها سردادند که با دخالت نیروی انتظامی به تجمع خود پایان دادند. تعدادی نیز در گفتگو با کیهان این انتخاب را توهین به توانمندی مردم دورود در اداره شهرشان دانستند.

شهردار منتخب که از سوی امور شهری استانداری لرستان نیز رد صلاحیت شده است، از طریق شورای حل اختلاف استانداری پیگیر انتخاب خود به عنوان بعنوان شهردار دورود می باشد. وی که به همراه پدرش در راهروهای استانداری مشغول رایزنی با مسئولان ذی ربط برای جلب نظر آنها جهت اغماض از طریق قوانین بود حاضر نشد به سوالات خبرنگار کیهان پاسخ دهد.

با این حال سرپرست شهرداری دورود نیز همانطور که قبلا گفته بود از سمت خود کنار رفت، مهندس بهزاد قائدرحمت در شماره پیشین به کیهان گفته بود که حاضر نیست در خدمت اجرای سیاستهای غلط در شهرداری قرار گیرد.

دکتر عزت الله دهقان نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در این باره گفت: به جوانان متعهد و متخصص دورودی که در حال حاضر در اقصی نقاط کشور، سخت ترین عرصه های مدیریتی کشور را اداره می کنند، چگونه حالا از اداره شهر خود عاجز شده اند؟! مردم دورود به اعضای شورای شهر رای داده اند که براساس رای و نظر مردم شهر را اداره کنند، نه اینکه برخلاف میل مردم فردی را از شهری دیگر برای اداره شهر منصوب کنند.

دکتر دهقان با اعتراض نسبت به دخالت یک نماینده مجلس در مسائل مربوط به انتخاب شهردار دورود گفت: ظاهرا برخی از نمایندگان در حوزه انتخابیه خود هیچ مشکلی ندارند که به فکر رفع مشکلات دورود افتاده اند، آنهم به کمک نیروهای غیر بومی و بستگان خود!

گفتنی است در یکی دوسال اخیر چند نفر از نمایندگان استان بجای گذراندن عطیلات مجلس در حوزه انتخابیه خود، در دورود اسکان می یابند و در امور مختلف این شهر دخالت می کنند و با وجود اعتراضات مردم و مسئولین دورودی این دخالت ها همچنان ادامه دارد.

/ 3 نظر / 18 بازدید
میهن پرست

مهندس سید علی حسنی؟؟؟؟؟ مطمئنی این آقا که شهردار کوهدشت است مهندس می باشد؟؟؟؟؟ پس تو که داری از اینها دفاع می کنی بگو آقای مهندس میشه بگب پایان نامه کارشناسی ارشد تورو چرا آقای به اسم هدایت درویشی نوشتند؟؟؟؟خواستس مدرک میارم و ثابت میکنک بهتر که این اقایون مواظب کاراشون باشن که بیشتر از این آبروی لرستان را نبرند!!!!!!!!!! خوشحال میشم کسی باشه که بتونه جواب بده

LEILA

ظاهرا 5 نفر از اعضائ شورای شهر دورود را افرادی بیسواد و احمق خاک برسر تشکیل داده اند که همچنین تصمیمی گرفته شده است

LEILA

ظاهرا 5 نفر از اعضائ شورای شهر دورود را افرادی بیسواد و احمق خاک برسر تشکیل داده اند که همچنین تصمیمی گرفته شده است