تقاضای چندین فوق‌لیسانس برای رفتگری در خرم آباد!

 
گروه‌ جامعه: مدیر عامل شرکت الماس رنگین برنا از متقاضی شدن چندین فوق لیسانس برای رفتگری در شهر خرم‌آباد خبر داد!
  
مسعود پازوکی گفت: زمانی که قرار شد برای تنظیف شهر خرم‌آباد نیرو استخدام شود چندین جوان خرم‌‌آبادی با مراجعه به دفتر این شرکت خواستار به کار گیری آنان برای رفتگری در این شهر شدند!
وی در حالی که بغض گلویش را می‌فشرد با تأسف از این امر، گفت: نبود شغل در لرستان باعث شده است که جوانان تحصیل‌کرده این دیار سرخورده شده و حاضر باشند برای فرار از بیکاری تن به هر کاری بدهند‌.
مدیر عامل شرکت الماس رنگین برنا افزود: برخی مواقع شاهد هستیم که می‌گویند در لرستان فرهنگ کار نیست اما چند روزی که در خرم‌آباد مشغول نیرو‌گیری برای شرکت بودیم به عینه دیدم که فوق‌لیسانس‌های این شهر با ندید گرفتن مدرک‌شان خواستار استخدام‌شان توسط شرکت ما به عنوان رفتگر هستند‌.

پازوکی ادامه داد: هم اکنون از مجموع 150 نفر استخدام شده در خرم‌آباد توسط این شرکت برای تنظیف منطقه سه،20 نفر لیسانس و 2 نفر هم دارای مدرک فوق‌لیسانس هستند. وی با تأسف از این وضعیت در خرم‌آباد خواستار توجه جدی مسوولان کشور و رسیدگی به مشکلات اشتغال جوانان در لرستان شد.
متأسفانه با تمرکز صنایع کشور در تهران، جمعیت این شهر به حد انفجار رسیده است و مسوولان به جای احداث صنایع در شهرستان‌ها، همچنان متوجه توسعه تهران هستند. همین امر باعث شده سالانه جمعیت زیادی از استان‌هایی که بیکاری در آن‌ها بیداد می‌کند، به سوی پایتخت و شهرهای توسعه یافته و بزرگ کشور مهاجرت کنند.

وی گفت: با این اوضاع مشکلاتی برای سکنه شهرهای بزرگ نیز ایجاد می‌شود و به جاست مسوولان کشور هر چه زودتر زمینه‌هایی برای توسعه عادلانه صنایع در تمام کشور فراهم آورند وگر نه به زودی مشکلات شهرهایی نظیر خرم‌آباد که در دهه 60 و 70 با افزایش روند مهاجرت‌پذیری، پس از 2 دهه از نظر اقتصادی فلج شدف برای شهرهای بزرگ نیز پیش خواهد آمد.
/ 0 نظر / 136 بازدید