موزه دفاع مقدس لرستان کلنگ‌زنی می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: در هفته دفاع مقدس احداث موزه دفاع مقدس در لرستان کلنگ‌زنی می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ناصر فرید ظهر امروز در جلسه‌ای که به همین منظور در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: جنگ تحمیلی زمانی آغاز شد که ایران اسلامی با مشکلات اجتماعی، اقتصادی و مرزی دست و پنجه نرم می‌کرد، در اوایل فروردین سال 59 تا 31 شهریور همان سال، دشمن 636 بار از طریق، زمین، هوا و آب به مرزهای ایران تجاوز کرد اما در این زمینه مدت شش ماه ایران دفاع کرد و 1038 شهید را تقدیم انقلاب کرد.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان گفت: جنگ تحمیلی از 31 شهریور ماه 59 بر ایران تحمیل شد و این در حالی بود که توازن قوای ما نسبت به دشمن یک به سه و تجهیزات تانکی ما یک به هشت بود.
فرید تصریح کرد: کشورهای مختلفی در این جنگ ‌علیه ما به دشمن کمک می‌کردند، به طوری که ما از 20 کشور جهان اسیر و از 40 کشور غنیمت داشتیم، در جنگ تحمیلی با حداقل‌ها به نتیجه رسیدیم.
وی متذکر شد: دفاع مقدس لرستان با تقدیم 6 هزار و 200 شهید حاضر بود، لرستان 141 بار بمباران و 20 بار موشک باران شد.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه آمار شهدا و یگان‌های لرستان نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر است، گفت: ماندگار کردن فرهنگ ایثار و شهادت و این میراث شهدا برای ایران اسلامی و جامعه و انتقال آن به نسل‌های آینده بسیار اهمیت دارد و باید با همت مسئولان این میراث را در قالب‌های صوتی، تصویری، نوشتاری و موزه دربیاریم.
وی از کلنگ‌زنی موزه دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: در هفته دفاع مقدس به مناسبت کلنگ احداث موزه دفاع مقدس استان به زمین زده ود و به دلیل وجود عملیات‌های غرب، احداث موزه دفاع مقدس غرب را به لرستان داده‌اند.

/ 1 نظر / 5 بازدید
Doctor114

سلام : با مطلب زیبا وقابل تامل " دارا و سارا " به روزیم ! http://motaharoon.persianblog.ir/post/112 منتظر قدوم مبارکتان هستیم.