ااموکب لرستانی درعراق


دبیر اجرایی ستاد اربعین لرستان گفت: سپاه لرستان ۱۱ موکب پذیرایی از زائران لرستانی را در عراق برپا می‌کند.

سردار عباس علیشاهی ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: وقتی از ستاد اربعین استان ناامید شدیم همکاری خود را با ستاد اربعین سپاه پیش گرفتیم؛ سپاه استان 11 موکب را در عراق بر‌عهده دارد، قسمت‌های اساسی زیرساخت نیز در اختیار سپاهاست و عتبات هیچ نقشی ندارد.

وی افزود: برخلاف اینکه گفته شد موکب‌های استان در کشور عراق بدون هیچ‌گونه مشکلی است صحت ندارد بلکه مشکلات زیادی دارند و 11 موکب تنها 500 کیلو گوشت و یک‌هزار و  500 کیلو برنج دارند و نمی‌توانند بر اساس گفته‌ها از 18 هزارنفرپذیرایی کنند.

دبیر اجرایی ستاد اربعین لرستان عنوان کرد: از 11 موکب در کربلا هفت مدرسه در اختیارشان قرار داده‌ایم و باید زیرساخت‌های این مدارس درست شود که متأسفانه هیچ کمکی از طرف مسئولان نشده ‌و ویزای رانندگان ماشین‌های موکب‌ها را نیز آزاد تهیه‌کرده‌ایم.

وی بیان کرد: این چهار سال در عراق به نام ستاد اربعین استان کارشده و هیچ‌گاه اسمی از عتبات یا سپاه نیاورده‌ایم و امسال نیز در نجف توانسته‌ایم با کمک قرارگاه صاحب‌الامر(عج) استان برای 2 هزار و  500 نفر اسکان در پادگان با امکانات بهداشتی تهیه کنیم این در حالی است که بسیاری از استان‌ها با داربست و چادر جهت اسکان موکب می‌زنند.

سردار علیشاهی تصریح کرد: با توجه به اینکه تمام این اقدامات به اسم لرستان است ولی استان و ستاد اربعین در این زمینه هیچ‌گونه کمکی به سپاه نمی‌کند جز علوم پزشکی که داروهای مورد نیاز را در اختیار موکب‌ها قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم تأمین مالی به مبلغ 350 میلیون تومان برای کمک به موکب‌ها ناچارند در صورت ندادن پول، غذا را حذف کنند؛ متأسفانه باوجوداینکه 11 موکب اصلی در دست سپاه است ولی از طرف ستاد هیچ‌گونه توجهی نمی‌شود و گاها در جلسات هماهنگی از طرف استاندارسپاه دعوت نمی‌شود.

دبیر اجرایی ستاد اربعین لرستان بابیان اینکه سپاه آمادگی ارائه خدمت در مرز مهران را دارد گفت: سپاه همچون سال گذشته با داشتن زیرساخت‌های آشپزخانه آمادگی لازم جهت ارائه خدمت به زائرین را دارد.


/ 0 نظر / 37 بازدید