چهار هزار نفر در شوراهای حل اختلاف لرستان فعالیت دارند

 
چهار هزار نفر در شوراهای حل اختلاف لرستان فعالیت دارند
رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: در حال حاضر چهار هزار نفر در شوراهای حل اختلاف استان فعالیت دارند.

دکتر ذبیح الله خداییان روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در 750 شورای حل اختلاف در راستای ایجاد صلح و سازش در این استان فعالیت می کنند.
وی اظهار داشت: شورای حل اختلاف در لرستان توانسته قدم هایی مثبت در جهت نهادینه کردن عفو و گذشته بردارد به طوری که حدود 54 درصد پرونده های ارجاعی به شوراها به صلح و سازش کشیده می شود.
وی یادآور شد: در مدت پنج سال گذشته 224 هزار و 863 مورد دعوا از طریق شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش منجر شده است.
دکتر خداییان افزود: در صورتی که فعالیت شوراهای حل اختلاف لرستان نبود، مختومه کردن بیش از 200 هزار پرونده به صلح و ساز توسط دادگستری امکانپذیر نبود.
وی با اشاره به اینکه در شوراهای حل اختلاف صلح، سازش و آرامش حاکم است، اضافه کرد: خوشبختانه شوراهای حل اختلاف لرستان در میان دیگر استان های کشور رتبه برتر را کسب کرده است.
رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: به موجب قانون جدید در حال حاضر افراد مشغول به کار در شوراهای حل اختلاف بایستی 35 سال به بالا و دارای مدرک کارشناسی باشند که دستگاه قضایی نیز در حال بررسی مجدد وضعیت افراد می باشد.
/ 1 نظر / 5 بازدید
فان شاد.کام

سلام امیدوارم همیشه خوشحال و شاد و سرحال باشید. سایت فان شاد.کام با جدیدترین و متنوع ترین مطالب دنیای اینترنت آپدیت شده. مطمئن باش اگه فقط یه بار ببینی مشتری دائمش میشی چون همیه مطالب برتر همه سایتهای ایرانی رو با هم تو این سایت میتونی ببینی. بهمون افتخار بده و برای یکبار هم که شده به سایتمون سر بزن. خیلی وقتت رو نمیگیره. لحظات خوبی داشته باشید. خداحافظ