فیلم کتک خوردن یک شهروند از شاهزاده عربستانی

یک فعال سیاسی سعودی اعلام کردکه پخش گسترده تصویری از کتک‌خوردن یک جوان سعودی در روز روشن به دست شاهزاده‌ای سعودی از سوی یک پایگاه اینترنتی، نشان‌دهنده چهره واقعی شاهزادگان سعودی است.
پایگاه اینترنتی "یوتیوب" تصویری را پخش کرده است که در آن یک شاهزاده سعودی در روز روشن به جوانی در وسط خیابان حمله و درحالی که به او اهانت می‌کند او را مجبور می‌کند تا درمقابل دوربین حاضر شود.

فؤاد ابراهیم در گفتگو با شبکه العالم گفت: تعرض و تخلفات شاهزادگان سعودی که تعداد آنها بالغ بر بیست هزار نفر است، به حدی رسیده که مرتکب چنین اقداماتی می‌شوند.

وی افزود: علاوه بر مشکلات بی‌شماری که در این زمینه هست، شاهزادگان سعودی با یکدیگر برسر قدرت درگیر هستند و مرتکب تخلفات قانونی زیادی هم می‌شوند.

وی از حجم گسترده تخلفات شاهزادگان سعودی و نبود قانون واقعی برای ملزم کردن آنان به رفتار درست در جامعه ابراز تاسف کرد.

این مخالف سعودی گفت: شاهزادگان سعودی خود را قانونمند می‌دانند درحالیکه کاملا بر اساس خواسته‌ها و در راستای تامین منافع خود عمل می‌کنند و در ارتکاب تخلفات هیچ تردیدی به خود راه نمی‌دهند.

ابراهیم تصریح کرد: منطقه میانه و منطقه‌ای که شاهزادگان در آن سکونت دارند، صحنه بسیاری از تخلفات و تعرض به اموال و دارایی‌ها و زمین‌های مردم است.

وی اظهار داشت: هر شهروندی می‌تواند این گونه تخلفات را در همه مناطق عربستان اعم از مناطق غربی که زمین‌های مصادره شده و دارایی‌های عمومی و حتی اوقاف اسلامی در آن جا قرار دارد، مشاهده کند.

وی با بیان اینکه قانون در عربستان برای شاهزادگان امری صوری به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد که شاهزاده‌های عربستانی که خود قانون و مجازات وضع می‌کنند این قوانین را به سخره می‌گیرند.

شاهدان گفته‌اند که شاهزاده سعودی قصد داشت از صحنه توهین به این جوان فیلمبرداری کند تا درمیان اعضای خاندان حکومتی به این مساله فخرفروشی کند که می‌تواند به دیگران اهانت و حمله کند بدون اینکه از کسی هراس داشته باشد

http://www.tabnak.com/nbody.php?id=12867 برای دیدن فیلم

 

 

 

 

/ 0 نظر / 6 بازدید