آیا این عکس جنازه رضا شاه است؟

ین مومیایی رضا شاه است؟! | تصاویر مومیایی کشف شده در حرم شاه عبدالعظیم (ع)

رضا شاه, رضاشاه, قبر رضاشاه, قبر رضا شاه, جسد رضا شاه, مومیایی, مومیایی رضا شاه, مومیایی رضاشاه, رضا پهلوی, جسد رضا پهلوی, جنازه رضا پهلوی, قبر رضا پهلوی, قبر رضا شاه کجاست, جسد رضا شاه کجاست, جنازه رضا شاه کجاست, شاه عبدالعظیم, عکس جسد رضا شاه, عکس جنازه رضا شاه, عکس مومیایی, عکس مومیایی رضا شاه, مومیایی در ایران, مقبره رضا شاه, آرامگاه رضا شاه, مرگ رضا شاه, قبر رضا شاه, عکس قبر رضا شاه, تخریب مقبره رضا شاه, قبر رضا خان, عکس قبر رضا خان, خلخالی, تصاویر رضا شاه, تصاویر قبر رضا شاه, قبر رضا شاه قبل از تخریب, تخریب قبر رضا شاه, مومیایی رضا شاه, عکس مومیایی رضا شاه, ماجرای مومیایی رضا شاه, جسد مومیایی رضا شاه, کشف جسد رضا شاه, پیدا شدن جسد رضا شاه, جسد مومیایی رضا شاه کجاست, کشف مومیایی رضا شاه,

از روز گذشته شایعاتی مبنی بر کشف جسد مومیایی شده رضا شاه پهلوی در حرم حضرت شاه عبدالعظیم حسنی (ع) به گوش می رسد. در میان تایید و تکذیب های خبر کشف جنازه رضا شاه پهلوی، انتشار عکس جنازه ای در صحن حرم به شایعات بیش از پیش دامن زد. عکس هایی که گفته می شد عکس مومیایی رضا شاه است! البته این موضوع تایید نشده.

جنازه رضا شاه کجاست؟


عکس: قبر رضا خان .

عکس:  قبر محمدرضا پهلوی کجاست؟


عکس: مومیایی رضا شاه؟


به گزارش آفتاب از روز گذشته عکس هایی از یک جنازه کشف شده در صحن حرم عبدالعظیم حسنی منتشر شد که گفته می شود متعلق به رضا شاه پهلوی است! تصاویر مربوط به مومیایی منتسب به رضا پهلوی را در ادامه مشاهده می کنید...%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C+%D8%B1%D8%B6%D8%A7_%D8%B4%D8%A7%D9%87.jpg
با وجود آنکه روایات پیشین از خروج جنازه رضا شاه پهلوی از ایران حکایت داشت و گزارش‌های متناقضی که در رد و تأیید این مسئله وجود داشت، با کشف یک جنازه مومیایی شده در شهر ری و تأیید مقامات مسئول، مشخص شد جنازه شاه پهلوی همچنان در ایران است؛ مسأله‌ای که منجر به توقف حفاری‌ها در آستان حضرت عبدالعظیم شهرری شده و مسئولان را به تصمیم گیری در این زمینه واداشته است.

پس از تبعیت رضا پهلوی و روی کار آوردن محمدرضا پهلوی، رضا شاه در ژوهانسبورگِ آفریقای جنوبی در 4 مرداد 1323 در 66 سالگی درگذشت و جنازه او برای دفن به ایران منتقل شد. محسن فروغی، معمار ایرانی به سفارش محمدرضا پهلوی، مقبره‌ای برای رضا شاه پیرامون شاه‌عبدالعظیم حسنی در شهرری واقع در جنوب تهران با مساحت آن 9000 مترمربع و ارتفاع 25 متر بنا کرد.

محمدرضا جنازه پدرش را با خود برد؟


با فرار محمدرضا پهلوی از ایران، یک روایت جدی از سوی منابع رسمی و غیررسمی مطرح شده بود که بر اساس آن، استخوان‌های رضا پهلوی از ایران خارج شده است. در این سال‌ها، دو روایت جدی در این زمینه مطرح شد که با توجه به دیگر شواهد، به نظر می‌رسید نزدیک به واقعیت باشد.

بر اساس یکی از این روایت‌ها استخوان‌های رضا پهلوی به مصر منتقل و دفن شده و بنا به روایت دیگر، استخوان‌ها در لس آنجلس و در یک مقبره خانوادگی به امانت گذاشته شده است. هیچ یک از این دو روایت توسط بازماندگان پهلوی‌ها تأیید نشد و آنها تأکید می‌کردند جنازه هنوز در ایران است.

تخریب مقبره رضا شاه


مقبره رضا پهلوی که شمار دیگری از عوامل رژیم پهلوی نظیر حسنعلی منصور نیز در آنجا دفن شده بودند، توسط صادق خلخالی و عواملش در اردیبهشت 1359 با ماشین‌های سنگین تخریب شد. در هنگام تخریب قبر رضاشاه، نماینده‌ای از دفتر رئیس جمهور وقت (بنی صدر) از خلخالی خواسته بود که از تخریب این محل خودداری کند، زیرا قرار است به یک موزه جنایی در این مکان تبدیل شود؛ اما خلخالی به این روند ادامه دارد و با توجه به شدت تنفر از رژیم پهلوی در آن مقطع، عمده فضای رسانه‌ای نیز از اقدام خلخالی حمایت می‌کرد.

عکس: مومیایی منسوب به رضا شاه پهلوی


%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D8%B1%D8%B6%D8%A7_%D9%BE%D9%87%D9%84%D9%88%DB%8C.jpg


سلفی با مومیایی رضا شاه!/ 0 نظر / 84 بازدید