ساکنان روستای ده شیخان بروجرد از کمبود آب آشامیدنی گلایه دارند

ساکنان روستای ده شیخان بروجرد از کمبود آب آشامیدنی گلایه دارند و خواستار رفع مشکل کم آبی در این روستا شدند.
به گزارش ایرنا  بعضی از ساکنین  مطالبی در خصوص کمبود آب آـشامیدنی افزودند: این روستا از توابع بخش مرکزی بروجرد ، سال ها است که با مشکل کم آبی مواجه است و این امر موجب بروز مشکلاتی برای مردم روستا به ویژه در فصل تابستان شده است.
یکی از ساکنان روستای ده شیخان بروجرد گفت: هم اکنون مردم این روستا روزانه بین پنج تا 15دقیقه دارای آب آشامیدنی هستند و در طول شبانه روز برای تامین آب مورد نیاز باید از چشمه ها و چاههای کم آب نیاز خود را تامین کنند.
جعفر پارسا افزود: کمبود آب آشامیدنی در این روستا به دلیل نبود چاههای عمیق و توجه و حمایت جدی از سوی مسوولان است.
وی اظهار داشت: مسوولان باید برای رفع مشکل کم آبی این روستا چاره ای اساسی در نظر گرفته و با تامین اعتبار لازم در راستای حل مشکل مردم این روستا اقدام نمایند.
یکی دیگر از ساکنان روستای ده شیخان بروجرد گفت: در این روستا هم اکنون یک چاه آب وجود دارد که به دلیل قرار گرفتن در جوار شرکت نفت این روستا ،منابع نفتی در آن نفوذ کرده و آب آن برای آشامیدن مناسب نیست.
محمد خسروی افزود: در صورتی که بتوان یک حلقه چاه جدید در منطقه دیگری از روستا احداث کرد می توان مشکل کم آبی مردم این روستا را برطرف نمود.
وی یادآور شد: کمبود آب مشکلات فراوانی را برای روستاییان ایجاد کرده و مراجعات مکرر به شرکت آب و فاضلاب روستایی برای حل این مشکل تا کنون راه به جایی نبرده است.
یکی دیگر از ساکنان این روستا گفت: برخورداری از آب آشامیدنی سالم و کافی حق هر روستایی است و این افراد نباید از این حق طبیعی محروم شوند.
زهره پارسا افزود: هر بار مسوولان وعده هایی برای رفع مشکل کمبود آب این منطقه داده اند اما تاکنون عملی نشده است.
وی یادآورشد: از مسوولان تقاضا می شود به منظور رفع مشکل کم آبی در بسیاری از روستاهای این شهر اقدامی جدی انجام دهند زیرا مردم این روستاهای کم آب برای نظافت و آشامیدن آب لازم ندارند.
رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی بروجرد گفت: این روستا در چند سال اخیر با مشکل کمبود آب مواجه شده و با وقوع زلزله در سال 85 و ساخت و سازها و رشد جمعیت در روستاها این کمبود دوچندان شده است.
نورخدا محمدی افزود: برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز ساکنان این روستا دو نقطه برای احداث چاه عمیق در نظر گرفته شد که از سوی کارشناسان مورد تایید قرار نگرفته و هم اکنون منطقه سوم برای احداث چاه عمیق مشخص شده است.
وی اظهار داشت: احداث چاه عمیق در این روستا نیازمند یک میلیاردو 500میلیون ریال اعتبار است که در صورت تامین این میزان اعتبار از سوی دولت کار آبرسانی به این روستا در اولویت برنامه ها قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: در شهرستان بروجرد مشکل کمبود آب تنها مختص روستای ده شیخان نیست بلکه مردم روستاهای دیگر نیز مشکل را دارند که رفع این مشکلات نیازمند تامین اعتبار است.
بخشدار بخش مرکزی بروجرد نیز گفت: به دلیل نداشتن منابع آبی غنی، امکان احداث چاه در این روستا وجود ندارد و برای رفع این مشکل با حمایت های شرکت آب و فاضلاب روستایی از روستای والانجرد آب به روستای ده شیخان منتقل شود.
عباس حیدری افزود: پیگیری هایی برای تامین اعتبار لازم برای آبرسانی به این روستا صورت گرفته که انتظار می رود در آینده نزدیک کار آبرسانی به این روستا آغاز شود.
وی جمعیت این روستا را 101 خانوار عنوان کرد و گفت: روستای ده شیخان در هفت کیلومتری بروجرد واقع شده است
/ 1 نظر / 26 بازدید
فرشاد

سلام وبلاگ خوبی داری. به منم سر بزن