واژگونی قطار باری در ایستگاه قارون دورود

  واژگونی قطار باری در لرستان هزاران قطعه آبزی را در رودخانه سزار تلف کرد .
به گزارش ایرنا ،پس ازموارد زیست محیطی متعدد در سطح لرستان به دلیلی واژگونی دستگاه های نقلیه در نزدکی رودخانه های استان باردیگر با واژگونی قطار باری در ایستگاه قارون شهر دورود در هفته گذشته محموله سود سوز آور به رودخانه سزار وارد شد.
در این حادثه نزدیک به 120 هزار قطعه آبزی در این رودخانه به دلیل وارد شدن هزاران لیتر سود سوز آور به درون این رودخانه تلف شد.
به دنبال این حادثه مسوولان برای پیگیری این قضیه و جلوگیری از خسارات بیشتر به محیط زیست لرستان اقداملتی صورت رفته است و بارها از طریق رسانه ها به منظور جلوگیری از ماهی های این رودخانه هشدار داده شده است .
رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : واژگونی قطار باری در نزدکی رودخانه سزار ساعت 9 شب روز چهارشنبه هفته جاری در سه کیلومتری جنوب شهر دورود و در محل تلاقی رودخانه های تیره و ماربره رخ داده است.
'علی سالاروند ' اظهار کرد :در این حادثه با خروج هفت واگن باری از ریل که از این تعداد پنج واگن حامل سود سوزآور (هیدوکسید سدیم) و دو واگن حامل کک بوده است خساراتی به محیط زیست استان و رودخانه سزار وارد شده است .

وی تصریح کرد : در این حادثه یک واگن از این تعداد به طور کامل در رودخانه تخلیه شده و دو واگن دیگر نیز به تدریج نشت شده است .
     وی با اشاره به اینکه دراین حادثه محیط زیست استان درزمینه جلوگیری از خسارت بیشتر به محیط زیست ، ماموران محیط زیست را شبانه در محل حادثه اعزام کرده است ،گفت : در این راستا نسبت به زدن سد خاکی برای جلوگیری از ورود بیشتر اسید به رودخانه اقدام شده است و اقدامات خنثی سازی در آب صورت گرفته است .
رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت : پس از بررسی و مطالعات صورت گرفته 'پی اچ' آب رودخانه نزدیک به 11 بوده و وضعیت آب اسیدی گزارش شده است.
سالاروند با اشاره به تلف شدن نزدیک به 120 هزار قطعه آبزی در این رودخانه گفت :حادثه رخ داده و تلفات ناشی از آن در رودخانه سزار صورت جلسه و پرونده قضایی در این زمینه تشکیل شده است ودر حال حاضر تیمی به منظور برآورد خسارت به این منطقه اعزام شده است.
/ 0 نظر / 7 بازدید