عکس یادگاری احمدی نژاد با یک خبرنگار

 

یک سایت نزدیک به اسفندیار مشایی اعلام کرد محمود احمدی نژاد در حاشیه اجلاس اکو در ترکیه، با یک اسرائیلی دست داده و عکس یادگاری گرفته است.
 

به گزارش مشرق به نقل از محرمانه نیوز، یک خبرنگار اسرائیلی که دارای هویت دوگانه است در حاشیه اجلاس نشست اکو در استانبول با دکتر احمدی‌نژاد ریاست‌جمهوری اسلامی ایران عکس یادگاری گرفت.
بیسموت خبرنگار فرانسوی که تابعیت اسرائیل را نیز دارد با سوء استفاده از تابعیت فرانسوی خود در نشست اکو در استانبول با دکتر احمدی نژاد عکس یادگاری گرفته و بلافاصله پس از رسیدن به هدف خود از این فعل سوء استفاده کرده وی در روزنامه صهیونیستی "ییسرائل هیومو" اینچنین نوشته است:
این خبرنگار مدعی شده است که احمدی نژاد بسیار دوست دارد که در کانون توجه مردمان باشد و هنگامی که خبرنگار اسرائیلی به او نزدیک شد و پرسید که آیا می تواند با رئیس جمهوری ایران عکس یادگاری بگیرد، احمدی نژاد از او استقبال کرد و دست او را فشرد و در کنارش ایستاد تا عکاسان روی دگمه فشار آورند و نور فلاش، آن لحطه را همیشگی سازد.
این خبرنگار خود اعتراف کرده که البته احمدی نژاد نمی دانست که با یک روزنامه نگار اسرائیلی عکس یادگاری می گیرد.
این روزنامه اسرائیلی در ادامه می نویسد : بیسموت که فرانسوی زبان است، ولی طبعاً انگلیسی را نیز به روانی صحبت می کند و پس از دو بار دیدار از ایران با فرهنگ ایرانی نیز آشنایی دارد، توانست با اعضای هیئت ایرانی دوست شود.
بیسموت می نویسد: لحظه ای که احمدی نژاد برای عکس گرفتن با دیگر رهبران شرکت کننده در کنفرانس وارد تالار گردید، به او نزدیک شد و به انگلیسی گفت که می خواهد با او عکس یادگاری بگیرد و از آن جا که عکاسان ایرانی مودبانه از پذیرش درخواست وی خودداری کردند، او دوربین شخصی خود را بیرون آورد و از یکی از حاضران خواست عکس آن ها را بگیرد.
بیسموت می نویسد که در این فرصت از احمدی نژاد پرسید "با آقای سرکوزی چکار دارید؟" و احمدی نژاد گفت که "کاری به رئیس جمهوری فرانسه ندارد، اصولاً او با هیچ کس کاری ندارد" و افزود "مسلماً در چنین روزی!"
بیسموت در ادامه گزارش خود نوشت: «در پایان کنفرانس مطبوعاتی احمدی نژاد، دوباره به او نزدیک شدم و پرسیدم "به تهران برمی گردید؟" احمدی نژاد پاسخ مثبت داد و من به او گفتم "من هم به تل آویو باز می گردم"، و افزودم "من خبرنگار اسرائیلی هستم. می دانید که می توان هم اسرائیلی بود و هم فرانسوی بود و در یک روزنامه اسرائیلی کار کرد" او نگاه شگفت زده ای به من انداخت.
این خبرنگار پیش از این با همین ترفند نیز با سید محمد خاتمی مصاحبه و عکس یادگاری گرفته بود

/ 0 نظر / 8 بازدید