100 مسجد برای معتکفین در لرستان

به گزارش روابط عمومی ادار ه کل تبلیغات اسلامی لرستان،حجت‌الاسلام علی خادمی،مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان در گفتگو با خبر نگار دفتر روابط عمومی با اعلام این خبر گفت:پیش‌بینی می‌شود امسال نیز حدود 16 هزار لرستانی در مراسم اعتکاف شرکت کنند لذا جهت این تعداد از معتکفین 100 مسجد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: باتوجه به استقبال گسترده جوانان در مراسم اعتکاف سال گذشته و با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های دقیق و مناسبی که امسال برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود 16هزار معتکف لرستانی در سنین مختلف در این مراسم شرکت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان اظهار داشت: برای نخستین‌بار امسال بنا است مبلغی از معتکفان لرستانی برای تهیه افطار و سحری آنها دریافت شود تا خانواده‌های آنها در این چند روز مجبور نباشند برای افطاری و سحری فرزندان خود به مساجدی که مراسم اعتکاف در آنها برگزار است، مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های فرهنگی استان باید به عنوان نظام اسلامی برای بسترسازی مناسب اعتکاف اقدام کرده و فضا را برای معتکفین مهیا کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان در پایان سخنان خود مراسم معنوی اعتکاف را مهم‌ترین درمان حفظ هویت دینی و سدی محکم در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان دانست

/ 0 نظر / 6 بازدید