استادسيد جعفر شهيدی مشاهير بزرگ لرستانی در بيمارستان بستری شد

 

به گزارش ايسنا،‌ شهيدي از روز پنج‌شنبه به‌علت پنوموني (عفونت ريه) در بخش سي. سي. يوي بيمارستان كسري تهران بستري شده است.

دكتر سينما مرادمند - پزشك معالج شهيدي - در توضيحي درباره‌ي وضعيت جسماني او گفت: از آن‌جا كه سابقه‌ي سكته‌ي مغزي داشته، تبي كه اخيرا به آن مبتلا شده، باعث تشديد بيماري‌اش شده است.

او در ادامه متذكر شد: الآن وضعيت از نظر عفونت ريه و قلب خوب است؛ اما چيزي كه مناسب نيست، وضعيت هوشياري‌ است، كه امروز (يكشنبه) پايين آمده است.

همچنين به گفته‌ پزشك معالج، بهبود كامل دكتر شهيدي زمان مي‌برد و زمان مرخص شدن مشخص نيست.

به گزارش ايسنا، دكتر سيدجعفر شهيدى در سال 1297 در بروجرد متولد شد. پس از طى دوره‏هاى مقدماتى دروس حوزه در زادگاهش، به نجف اشرف سفر كرد و پس از سال‏ها تحصيل در حوزه‌ي علميه‌ي نجف و شركت در دروس دوره‌ي خارج فقه و اصول، تا مرحله‌ي اجتهاد پيش رفت. در سال 1327 به ايران مراجعت كرد و پس از اقامت كوتاهى در قم، به تهران سفر كرد و در دانشگاه تهران به فراگيرى علوم دانشگاهى در رشته‌ي معقول و منقول مشغول شد. در سال 1340 دكترى خود را از آن دانشگاه دريافت كرد و از آن پس به تدريس در آن دانشگاه مشغول شد. استاد هيچ‌گاه كار را مانعى براى تحصيل خود نمى‏دانست و در كودكى در كنار درس، مشغول كار بود. بعد از 40سالگى نيز با توجه به فعاليت‏هاى فراوان كارى، تدريسى و... فراگيرى زبان انگليسى را آغاز كرد.

ترجمه‌ نهج‌البلاغه، شرح مثنوي، عرشيان، قيام حسين (ع)، زندگاني فاطمه زهرا (س)، زندگي علي بن الحسين (ع)، شيرزن كربلا، ابوذر غفاري، از ديروز تا امروز (مجموعه مقاله‌ها و سفرنامه‌ها)، تاريخ تحليلي اسلام، و ترجمه‌هايي همچون بداهين العجم، ‌علي بلسان علي (ع)، شوره الحسين (ع)، حيات فاطمه (س) و حياه الامام الصادق جعفر بن محمد (ع) ازجمله آثار سيدجعفر شهيدي هستند.

شهيدي سال‌هاست كه در «لغت‌نامه‌ي دهخدا» فعاليت دارد


/ 3 نظر / 6 بازدید
اریک

من با خواندن این مطالب زیبا احساس بسیار خوبی دارم و فکر میکنم شما در اینده نزدیک نویسنده بزرگی میشوید یا حق یا علی یا مولا به لانه کوچک عشق ما نیز سر بزنید

اریک

من با خواندن این مطالب زیبا احساس بسیار خوبی دارم و فکر میکنم شما در اینده نزدیک نویسنده بزرگی میشوید یا حق یا علی یا مولا به لانه کوچک عشق ما نیز سر بزنید

مجتبی

سه لام اميدوارم حال ايشان رو به بهبود باشد .... خدا نيهدارت