آیین گرامیداشت روز خبرنگار در بروجرد برگزار شد

در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد.

به گزارش ایرنا نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی دراین آیین گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه پیش قراولان دفاع از کشور هستند.
" هادی مقدسی" افزود: خبرنگاران به عنوان چشم و گوش این ملت امروز باید با تمام صداقت وجودی خود فریاد بزنند و هجمه فرهنگی دشمن را خنثی کنند.
وی اضافه کرد: امروز دشمنان می خواهند با اطلاع رسانی غلط دل مردم ایران را خالی کنند اما مردم ما راه خودشان که حرکت پشت سر مقام معظم رهبری است را می دانند.
وی اظهار داشت: دشمنان باطن خود را رنگ امیزی می کنند و حق را نابود نموده و چنان با لعاب و رنگ مادی و دنیوی مردم را فریب می دهند که مردم باطل را حق می دانند که رسوایی این افراد از وظایف خبرنگاران است.
وی اضافه کرد: در عرصه سیاست بین المللی در همه کره زمین حکومتی از حیث حق طلبی و عدالت گستری و خداجویی و حفظ و ارتقا کرامت انسانی مثل ایران وجود ندارد و تمامی استکبار با تمام توام خود در مقابل حق طلبی ما صف کشیده است.
نماینده مردم بروجرد افزود: امروز عرصه تحقیقات و مطالعات و پیشرفتهای علمی همه جای جبهه سخت نظامی را گرفته و امروز دشمن به حمله فرهنگی فکر می کند پس باید به شهید صارمی ها اهمیت داده و راه انها را ادامه دهیم.
وی گفت: امروز کمتر خبرنگارای در کشورداریم که دل و قلبش برای شهادت نتپد پس خبرنگاران باید با تمام توان رسالت سنگین خود را انجام داده و شایعات و فتنه افکنی های دشمن را نقش بر آب کنند.
وی افزود: دشمن می خواهد فرهنگ قرآنی و مکتبی ما را فرهنگی مغلوب و مصرف کننده جلوه دهد که در این میان نقش خبرنگاران بسیار حساس و خبرنگاران باید نکات مثبت فرهنگ غرب و شرق را استفاده و فرهنگ اسلام را به آنها تفهیم کنند.
مقدسی نقش خبرنگاران را در عرصه اقتصاد نیز مهم دانست و گفت: این افراد با بیان موفقیتها باید در مسیر تحقق عدالت و پیشرفت جامعه گام برداند.
وی افزود: خبرنگاران باید به خود ببالند که اولین خبرنگاری که خدا انتخاب کرد رسولش بود و امروز مسوولیت خبرنگاران سخت تر از دوران صدر اسلام است.
مقدسی افزود: صداقت، راستی، جسارت و شهامت در خبررسانی از صفاتی است که خدا در وجود رسولش نهاد و باید همه خبرنگاران از این صفات بهره مند باشند.
نماینده مردم بروجرد احداث دانشکده خبر و خانه مطبوعات در بروجرد را خواست خبرنگاران و شهروندان بروجرد دانست و گفت: این موضوع باید از طریق فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد پیگیری شود.
در ادامه از 50نفر از خبرنگاران شهرستان بروجرد تجلیل به عمل آمد
/ 1 نظر / 5 بازدید
شهاب

سلام به شما و وبلاگ خوبتون این آدرس وبلاگ رضا مقسمی، گوینده شبکه خبر هست برای لینک در پیوندها… http://www.rezamoghassemi.blogfa.com پیروز و سربلند باشید.