انتقاد مردم شهرستان دورود از اجرایی نشدن برخی مصوبات سفر هیات دولت

جمعی از مردم و مسوولان شهرستان دورود از اجرایی نشدن کامل برخی مصوبات دو سفر استانی هیات دولت به استان لرستان در حوزه این شهرستان، انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این افراد گفتند: یکی از مصوبات سفر هیات دولت به لرستان احداث کارخانه سیمان دورود با اعتباری حدود 130 میلیارد ریال به عنوان تعهد وزارت رفاه و تامین اجتماعی است، که هنوز اجرا نشده است.
به گفته این افراد، انتقال بخش هایی از صنایع پایین دستی وزارت دفاع به شهرستان
دورود یکی دیگر از مصوبات سفر هیات دولت است که این مصوبه نیز تاکنون اجرایی نشده است.
یک جوان جویای کار در شهرستان دورود دراین خصوص گفت: شهرستان دورود بعد از خرم آباد دومین شهر مهاجر پذیر استان لرستان است که ضروری است برای ایجاد شغال دراین شهرستان، صنایع بزرگ تولیدی راه اندازی شود.
"محمد سعادت منش" افزود: برخی از مصوبات هیات دولن نقش موثری در رفع مشکلات به ویژه اشتغال زایی شهرستان دارد که اجرای کامل این مصوبات به طور قطع موجب کاهش آمار بیکایر شهرستان خواهد شد.
دیگر شهروند دورودی نیز با اشاره به نرخ بالای بیکاری در این شهرستان، گفت: ایجاد واحدهای تولیدی صنعتی و خدماتی، یکی از موثرترین راهکارها برای ایجاد شغل و افزایش سطح درآمدهای عمومی مردم شهرستان است.
فرماندار شهرستان دورود نیز دراین خصوص گفت: تاکنون از سوی مدیریت ارشد اجرایی استان و فرمانداری شهرستان، پیگیری و مکاتبات زیادی با دستگاهها و وزراتخانه های مسئول از جمله وزارت رفاه و دفاع در خصوص اجرای مصوبات شهرستان انجام شده است.
"نصراله رشنو" افزود: این اقدامات تاکنون منجر به نتیجه خاص و مطلوب در خصوص اجرای کامل این دو مصوبه نشده است.
وی اضافه کرد: در صورت اجرایی شدن این دو مصوبه ، زمینه اشتغال بکار هزاران نفر در شهرستان دورود به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می شود.
مدیر عامل کارخانه سیمان دورود نیز با اشاره به وجود معادن سیمان در دورود گفت: اجرای این مصوبه ایجاد واحد تولیدی سیمان می تواند علاوه بر تسریع در تولید، کاهش قیمت سیمان منطقه، زمینه ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان را فراهم کند.
"علی جعفری زاده" افزود: اجرای مصوبه هیات دولت در خصوص راه اندازی واحد تولیدی سیمان، حدود یک هزار شغل جدید در شهرستان را ایجاد می کند.
شهرستان دورود با 180 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری شرق خرم آباد مرکز استان لرستان واقع شده است.
شهرستان دورود به واسطه وجود مسیر راه آهن تهران - جنوب، داشتن ظرفیت ها و منابع طبیعی در حوزه های صنعتی و گردشگری، آب و هوای معتدل و نیروی انسانی ماهر و متخصص، ظرفیت خاص و شرایط ممتازی برای انجام سرمایه گذاری در حوزه های مختلف را دارد.
/ 0 نظر / 3 بازدید