۸۵۳ میلیاردتومان بودجه به لرستان اختصاص یافت

به گزارش  فردای لرستان به نقل از خبر آنلاین، محمدتقی توکلی  در نشست مجمع نمایندگان لرستان که در بیت نماینده ولی‌فقیه در لرستان برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات آزار دهنده‌ای در استان وجود دارد که باید حل شوند و مطالباتی در این استان باقی‌مانده که باید از این مسیر عبور کنیم.

وی افزود: در سه سال اخیر بودجه استان روند خیلی خوبی داشته به‌گونه‌ای که در سال 92، 375 میلیارد تومان، سال گذشته 603 میلیارد تومان و امسال 853 میلیارد تومان بودجه برای استان لحاظ شده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس عنوان کرد: اگر بخواهیم بودجه‌های متفرقه در تهران را اضافه کنیم حدود هزار میلیارد تومان بودجه استان است که رقم بالایی است، با این میزان بودجه می‌توان زیرساخت‌های استان را تکمیل و کارهایی که رونق اقتصادی را بالا می‌برد انجام داد.

وی بیان کرد: توجه بیشتری به کارهای عمرانی مانند ساخت آزادراه می‌شود چراکه این روند اگر در استان ادامه داشته باشد در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم اعلام کنیم لرستان ‌رشد کرده و ارتقا یافته است.

توکلی بابیان اینکه بیکاری استان به یک مشکل اساسی تبدیل‌شده است، تصریح کرد: بیکاری معضلات اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد را در پی دارد، در استان طرح‌های زیادی وجود دارد که اگر به بهره‌برداری برسند مشکل بیکاری تا حدودی حل می‌شود.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: ‌یک مشکل ‌در زمینهٔ سرمایه‌گذاری، گرانی اراضی است که مانع ورود سرمایه‌گذار می‌شود و شهرداری، تأمین اجتماعی و اداره مالیات مانع کار شدند که باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند؛ به واقع اگر بتوانیم معضل بیکاری استان را حل کنیم لرستان یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور می‌شود

/ 0 نظر / 58 بازدید