دکتر محمودی ِ رمان " بدون دخترم هرگز " در گذشت

 

 

به گزارش خبرگزاری سایوک به نقل از ایرنا، وی به علت بیماری کلیوی و عارضه قلبی، صبح روز شنبه ( امروز) در سن ۷۰ سالگی در بیمارستانی در تهران درگذشت.از روی رمان « بدون دخترم هرگز» فیلمی نیز در سال ۱۹۹۱توسط هالیوود ساخته شد.

 
دکتر"مجید قدسی"،خواهر زاده دکتر محمودی در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت : وی که متولد 1318 بود صبح امروز به دلیل بیماری کلیوی و عارضه هایی که در طول 25 سال گذشته بر وی گذشت، در یکی از بیمارستان های تهران فوت کرد.
وی گفت : در طول 25 سال که از فرار همسرش ( بتی محمودی ) و دختر دکتر ( مهتاب ) می گذرد، آمریکایی ها اجازه ندادند دکتر محمودی با دخترش دیداری داشته باشد.
قدسی افزود: او با این که بارها و بارها تلاش کرد و حتی تا کشور فنلاند هم رفت ولی دولت آمریکا به وی روادید مسافرت به این کشور را نداد و او که تا لحظاتی پایانی عمرش به یاد دخترش بود، بدون دیدن مهتاب، دار فانی را وداع گفت.
دکتر بزرگ محمودی دارای مدرک دکترای بیهوشی بود و همچنین مدارک مختلفی در رشته هایی همچون مدیریت بیمارستانی و مهندسی فضا را دارا بود.
فرار همسر و دختر دکتر محمودی در سال 1363 از تهران به ساخت فیلم سینمایی ضد ایرانی بدوم دخترم هرگز منجر شد.
این فیلم که در سال 1991 در هالیوود ساخته شد برداشتی نادرست از زندگی این پزشک ایرانی با همسر امریکایی اش بود.
در این فیلم که اشکارا به هویت دینی و ملی ملت ایران توهین شده بود، ‌بتی محمودی (همسر امریکایی دکتر محمودی) با سیاه نمایی از آداب و رسوم ایرانیان سعی می کند که به همراه دخترش (مهتاب) از ایران فرار کند.
داستان این فیلم از آنجا آغاز می شود که بتی به همراه همسر و دخترش برای تعطیلات به ایران سفر می کنند ولی دکتر می خواهد که در ایران بماند به همین خاطر بتی و مهتاب بعد از 18 ماه از طریق ترکیه از ایران فرار می کنند تا به آمریکا برگردند.
فیلم بدون دخترم هرگز براساس رمانی از بتی محمودی و به کارگردانی برایان گیلبرت محصول 1991 هالیوود است و نویسنده این داستان (بتی محمودی) در همان سال به دلیل سیاه نمایی از جامعه ایران از یکی از دانشگاه های امریکا دکترای افتخاری گرفت.
گفته می شود که مهتاب (دختر دکتر محمودی) که در حال حاضر در امریکاست 30 ساله است و در 25 سال گذشته با وجود تلاش پدرش از وی هیچ خبری دردست نیست.
/ 0 نظر / 31 بازدید