فرصت 3 روزه برای نهایی شدن پروژه‌های هفته دولت در لرستان

 گزارش خبرگزاری فارساز خرم‌آباد، با توجه به اینکه هفته دولت نزدیک است، در همه استان‎ها به مناسبت این هفته پروژه‎هایی در زمینه‎های مختلف فرهنگی، اقتصادی و... افتتاح می‎شود که در استان لرستان نیز به همین مناسبت، چندین پروژه در هفته دولت به بهره‎برداری می‎رسد.

در این خصوص و به منظور بررسی پروژه‎های هفته دولت در استان لرستان و شهرستان‎های جلسات مختلفی برگزار می‌شود تا پروژه‎های قابل افتتاح بررسی و برای این هفته مشخص شود.

فرماندار سلسله در این خصوص گفت: طرح هادی آبرسانی و سدبندی در مجموع 11 میلیارد و 63 میلیون تومان اعتبار را به خود اختصاص می‎دهد، اجرای این طرح در ایجاد اشتغال تاثیرگذار است.

غلامرضا سلیمانی خاطرنشان کرد: ما به دنبال بهره‎برداری از طرح‎های نیمه‌فعال و تعطیل در شهرستان هستیم و در این خصوص همه تلاش خود را به کار می‎گیریم.

فرماندار دوره چگنی نیز برنامه‎ها و پروژه‎های قابل بهره‎برداری در این شهرستان را بیان کرد و عنوان داشت: در شهرستان دوره چگنی در دستگاه‎های اجرایی، زیربنایی و آموزش و پرورش سه نوع پروژه آماده بهره‎برداری است.

نورالدین درمنان افزود: بهسازی محیط‎های روستایی، 9 پروژه زیربنایی، آموزشی، خدماتی و تولیدی جهاد کشاورزی، احداث زمین چمن مصنوعی با اعتبار 200 میلیون تومان با زیربنای یک‌هزار و 100 متر، احداث مرکز فنی و حرفه‎ایی با اعتبار 300 میلیون تومان در شهرستان دوره چگنی به اتمام رسیده است.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان در ادامه گفت: در بخش نوسازی مدارس هفت پروژه با اعتبار 28 میلیارد ریال برای افتتاح در این هفته دولت در نظر گرفته شده است. این در حالی است که بزرگترین مجتمع آموزش و پرورش با مساحت 6 هزار متر مربع که در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، برای افتتاح در دهه فجر برنامه‎ریزی شده است.

حسین اسدی‎پور بیان داشت: بخش زیادی از پروژه‎ها در دل روستاها انجام گرفته که می‎توان با حضور دستگاه‎های اجرایی و به منظور قدردانی از زحمات پیمانکاران با برگزاری جشنواره به صورت نمادین این پروژه‎ها را افتتاح کرد.

در ادامه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان به بیان پروژه‎های قابل بهره‎برداری در هفته دولت اشاره کرد و گفت: گلزار شهدای مرکزی شهرستان خرم‎آباد با 550 مزار شهدا و با اعتبار 12 میلیارد و 500 میلیون ریال آماده بهره‎برداری در هفته دولت است.

مراد روشنی افزود: پروژه شهدای پادگان امام علی (ع) با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون ریال و با حضور خانواده‎های شهدا در روز پنج‌شنبه افتتاح می‎شود.

شهردار خرم‎آباد اظهار داشت: در سال‏ جاری 35 پروژه در شهرستان خرم‎آباد انجام گرفته است که 20 طرح با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان بهره‎برداری شد.

محمد مهرابی افزود: 12 طرح با اعتبار 81 میلیارد و 199 میلیون تومان قابلیت افتتاح در هفته دولت را دارد و این در حالی است که پروژه‏‌های پل مازیان، پل عابر میدان امام حسین (ع) و پل 9 دی با اعتبار 30 میلیارد ریال در حال انجام است.

در ادامه معاون امور عمرانی استانداری لرستان در خصوص پروژه‌‏های قابل افتتاح در هفته دولت در لرستان گفت: 127 روستای لرستان طرح هادی روستایی سال گذشته انجام شده است و امسال نیز برنامه‌های زیادی در این خصوص وجود دارد، به گونه‎ای که 27 طرح هادی روستایی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان به بهره‎برداری می‎رسد.

مجید کیانپور ادامه داد: در هفته دولت از 26 طرح شرکت گاز در استان لرستان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان بهره‎برداری می‌شود.

وی یادآور شد: 203 پروژه عمرانی در استان تا امروز با اعتباری بالغ بر 115 میلیارد تومان اجرا شده و در بخش مسکن لرستان نیز 80 میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: 13 پروژه نیز در زمینه راه روستایی با اعتبار هزینه شده برای آنها به میزان 10 میلیارد تومان آماده بهره‏برداری در هفته دولت است.

این مسئول با اشاره به اینکه در زمینه‏های مختلف، پروژه‏ها آماده بهره‎برداری است افزود: 15 طرح صنعتی با اعتباری بالغ بر 221 میلیارد ریال که برای بیش از 300 نفر اشتغالزایی داشته، در هفته دولت به بهره‎برداری می‎رسد.

گزارش از: سارا احمدی

/ 0 نظر / 5 بازدید