انتقال کمربندی دورود از مصوبات هیئت دولت است

خبرگزاری فارس: شهردار دورود گفت: یکی از مصوبات پیشنهادی سفر سوم هیئت به لرستان طرح انتقال کمربندی دورود به خارج از شهر است.


منوچهر حاجیوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: محور کمربندی شهر در گذشته در حاشیه شهر فعلی دورود احداث شده که امروز به واسطه توسعه شهری این محور در داخل محدوده شهری قرار گرفته است.
وی افزود: همین امر موجب عبور خودروهای سنگین و بروز ترافیک سنگین شهری ناشی از تردد این خودروهای عبوری در داخل شهر شده است.
حاجیوند گفت: همچنین تردد خودروهای سنگین عبوری از منطقه در داخل شهر موجب بروز سوانح رانندگی، افزایش ترافیک و آلودگی صوتی و آلودگی محیط زیست در شهر دورود می‌شود.
شهردار دورود گفت: وجود و فعالیت کارخانه سیمان، واحد تولیدی فارسیت، راه‌آهن و نبود کمربندی در مجموعه شهری دورود، موجب کند شدن روند توسعه و عمران در این شهر شده است.
حاجیوند تصریح کرد: این واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی زمانی ارکان اصلی توسعه و گسترش شهر دورود بودند که اکنون به علت گسترش شهر و افزایش جمعیت شهری، مشکلاتی عدیده‌ای را برای شهروندان در بخش های ترافیکی، محیط زیست و سلامت ایجاد کرده‌اند.
وی اظهار داشت: بروز آلودگی هوا ناشی از پساب‌ها و دود کش‌های کارخانه سیمان و فارسیت، آلودگی صوتی عبور قطار از دورن شهر و تردد کامیون‌ها از درون شهر به دلیل نبود کمربندی حاشیه‌ای، از جمله مشکلات حضور و فعالیت این واحدها در داخل شهر دورود است.
شهردار دورود گفت: طرح انتقال کمربندی دورود به خارج از شهر یکی از مصوبات سفر هیئت دولت به استان بوده که امید است با اجرای این طرح بخشی از مشکلات شهر دورود رفع شود.
حاجیوند در ادامه گفت: واقع شدن محور خط آهن در داخل شهر دورود نیز یکی دیگر از مشکلات شهروندان دورودی است که خروج این ریل از داخل شهر نیازمند کار کارشناسی و برنامه‌ریزی مدون است.
وی افزود: خط راه آهن دورود براساس مصوبه هیئت دولت و کمیسیون ساماندهی مقرر شده با مشارکت شورای اسلامی شهر به ضلع شرقی شهر دورود انتقال داده شود.
حاجیوند گفت: توسعه و زیباسازی شهر در سایه تعامل و همکاری مناسب مجموعه مدیران شهری و شهروندان محقق می‌شود.
وی اعتبارات امسال شهرداری دورود را 10 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم تمام پروژه‌های شهرداری دورود را به بهره‌برداری برسانیم، 50 تا 70 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
شهردار دورود با اشاره به افزایش چشمگیر بودجه شهرداری در طول سه سال گذشته گفت: بودجه شهرداری دورود از 35 میلیارد ریال به حدود 80 میلیارد ریال برای سال‌جاری افزایش یافته است.
وی افزود: حدود 90درصد از این اعتبار از طریق فعالیت‌ها و بودجه شهرداری و 10 درصد نیز از طریق تملک دارایی و مالیات جذب و تامین شده است.
شهردار دورود با بیان اینکه مشکل رودخانه داخل شهر ناشی از ورود فاضلاب به این رودخانه است، گفت: شهرداری درحل این مشکل از هیچ کوششی دریغ نورزیده است.
حاجیوند اظهار داشت: متاسفانه رودخانه‌ای که از وسط شهر دورود عبور می‌کند به دلیل ورود فاضلاب باعث ایجاد بوهای مشمئز کننده شده و مشکلات فراوانی را برای شهروندان ایجاد کرده است.
وی افزود: مشکل اصلی این رودخانه ناشی از دوامر بوده که یکی ورود فاضلاب به رودخانه و دیگری کم آبی این رودخانه است، که باتوجه با این نکته که مسئله کم آبی از حدود اختیار مسئولان خارج است، از این رو باید تدابیری اتخاذ شود تا مشکلات ناشی از ورود فاضلاب به این رودخانه برطرف شود.

/ 0 نظر / 9 بازدید