بار دیگر اثبات کردند که بختیاری ها مدافعان «روز مبادا» ی ایران هستند

به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، متن این پیام بدین شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 

شهدا ستارگان راه هستند و ملت ایران از آنروز که پای در راه محبت علی(ع) و ائمه اطهار(ع) نهادند، هر روز آسمان حماسه را ستاره باران کرده اند. 

هشت سال دفاع مقدس یکی از صحنه های بزرگ تاریخ اسلام و تاریخ ایرانزمین بود که مرد از نامرد شناخته شد؛ دلاورمردی های فرزندان شما، دشمن سراپا مسلح و حامیان خارجی و عوامل داخلی اش را به عقب راند و برگ دیگری بر دفتر افتخارات اسلام و ایران افزود. 

مردم شهرستان مسجدسلیمان و عموم مردم شریف منطقه زاگرس میانی، از پیر و جوان با حضور پر رنگ در این عرصه ملی بار دیگر اثبات کردند که بختیاری ها مدافعان «روز مبادا» ی ایران هستند؛ عشایر و عشایرزادگان بختیاری این سخن حضرت امام(ره) را برای جهانیان معنی کردند که فرمود: «عشایر ذخایر انقلابند». 

مردم شریف شهرستان مسجدسلیمان در میراث اسلامی و ایرانی خود افتخارات فراوانی آفریده اند؛ این چشمه پاک به رغم بدخواهان هنوز جوشنده است. بیشه خالی از شیران نیست و بیش از یکهزار و یکصد شهید مسجدسلیمان هر یک به تنهایی سند افتخار این شهرستان هستند. درود خداوند بر پدران و مادرانی که چنین شیران دلاوری را پرورش داده اند و تقدیم دین و میهن کرده اند. دست تمامی این پدران و مادران گـُّردآفرین را می بوسم. درود بر شرف تان و سلام بر دل های صبور دریایی تان. 

در پایان سخنی با با پدران و مادران شهیدان عزیز مسجدسلیمان دارم: سیزده آبان که روز دانش آموز نامیده نامیده شده، امسال قرین شده با تشیع و تدفین مجدد پیکر پاک شهید سیزده ساله و قهرمان شهر مظلوم مان شهید بهنام محمدی. 

خدای ناکرده گمان نکنید مسئولان بین شهداء فرق می گذارند. تمام شهیدان نزد خداوند روزی می خورند و بر سر سفره واحد خداوند نشسته اند. آنها نظاره گر اعمال ما هستند. طبق آموزه های دین مبین اسلام هیچ کس بر دیگری برتری ندارد مگر به تقوا. پس نمیتوان گفت یکی از شهدای شهر بر بقیه برتری دارد، اما هر گلی بویی دارد. تک تک گلهای گلستان شهر مظلوم مان مسجدسلیمان، بوی بهشت را می دهد. اما طبیعی است برای بیان مظلومیت شهرمان و احقاق حق خود و مردمانش ممکن است مسئولان شهر با همکاری هم تصمیم بگیرند روی یکی از این چهره ها تمرکز بیشتری کنند. و حال که شهید بزرگوار بهنام محمدی را برای این پرچمداری انتخاب کرده اید، بکوشید تا این حرکت متعلق به همه باشد و همه در آن شرکت کنند. 

از طرف دیگر از مسئولان دولتی می خواهم که توجه جدی به بازسازی و آبادانی تمام قطعات مدفن شهداء (نظیر کلگه، چهار بیشه و سایر قبرستانهای دربردارنده پیکرهای مطهر شهدای این شهرستان) و نیز عمران و آبادانی و رفاه محلات مجاور گلزار شهداء - آنچنان که شایسته شهداء و خانواده های ایشان و منازل همسایه با بارگاه ملکوتی ایشان است – داشته باشند و در این باره عدالت را رعایت کنند. 

در پایان به خودم و همه شما عرض می کنم که خود را در پیشگاه خداوند و شهیدان بدانیم. همه ما مدیون شهداء هستیم. آنها نزد خداوند جمع هستند و فاصله ای بین آنها نیست. پس تلاش کنیم که ما هم مثل آنها فاصله های خودساخته را از بین خودمان و یکدیگر برداریم و مثل آنها یکپارچه در محضر الهی زندگی کنیم. اولئک حسن رفیقا. 

محسن رضایی
13/8/1389

/ 0 نظر / 4 بازدید