استاندار لرستان :مزارع کشت گیاهان دارویی درلرستان، توسعه یابند

 

استاندار لرستان گفت : داروهای گیاهی یکی از مزیت های مهم استان است که می توان در جهت اشتغالزایی استان از آن بهره برد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان، دکتر حبیب ا... دهمرده در بازدید از شرکت فراورده های گیاهان دارویی خرمان با اظهار اینکه داروهای گیاهی یکی از مزیت های مهم استان است بر استفاده از این پتانسیل در جهت اشتغالزایی در استان تأکید کرد.

 

وی با اشاره به گستردگی گونه های مختلف گیاهان دارویی در لرستان و وجود شرایط رشد این گونه ها در مناطق مختلف این استان خاطرنشان کرد : برای تولید انبوه داروهای گیاهی به جای داروهای شیمیایی باید ماده اولیه را افزایش دهیم که این خود نیازمند توسعه مزارع کشت گیاهان دارویی است .

 

دکتر دهمرده گفت: باید با دعوت و جلب متخصصان علاقمند به عرصه گیاهان دارویی از این توانمندی استان به نحو مطلوب استفاده کرد.

 

وی افزود : با استفاده منطقی و بهینه از این منابع طبیعی و خدادای که به لحاظ فناوری بسیار کم هزینه و ساده تر از صنایع دارویی شیمیایی است می توان ضمن تأمین بخشی از نیازهای عمده بهداشتی و درمانی کشور در جهت ایجاد ثروت نیز گامی برداشت.


/ 1 نظر / 4 بازدید
مصطفي بني حسن

با سلام، من مقاله اي در خصوص تكثير گياه سانسوريا تهيه كرده ام كه در اون با استفاده از روش قلمه برگ ميتوان سانسورياي ابلق تكثير كرد. از آن جايي كه اكثر افراد علاقه مند به تكثير اين گياه ميدانند كه بعد از تكثير سانسوريا بروش قلمه برگ ديگر نمي توان انتظار داشت گياه جديد بصورت ابلق باشد(يعني داراي نوارهاي طلايي رنگ حاشيه) و تماما سبز رنگ ميشود. بنده خواستم مقاله خود را از طريق سايت شما به دست اين عزيزان گلدوست برسانم. اميدوارم همكاري لازم را بعمل آوريد. لينك دانلود http://uplod.ir/7c4fl53ip7d4/sansevieria.pdf.htm با تشكر مصطفي بني حسن