به آتش کشیدن یکی از مساجد شیعیان در عربستان

به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی از آن است که صبح روز گذشته یکی از مساجد شیعیان در استان شیعه نشین قطیف در شرق عربستان سعودی، توسط یک فرد ناشناس به آتش کشیده شد اما بحمدالله با اقدام فوری اهالی منطقه آتش مهار شد و به هیچ جای این مسجد آسیب جدی وارد نشد و تنها خساراتی جزئی به بار آمد.

گفته می شود بلافاصله پس از وقوع این حادثه، اهالی منطقه نیروهای پلیس را به محل فراخوانده تا تحقیقات خود در مورد این حادثه فتنه انگیز را آغاز کنند.

پس از چند ساعات بررسی و تحقیقات، فرمانده پلیس استان قطیف طی اظهاراتی به خبرنگاران گفت: عامل اصلی این آتش سوزی شناسایی شده است. او یک فرد معتاد است! او را فورا بازداشت خواهیم کرد.

در همین راستا از سوی دیگر اهالی منطقه با رد ادعای فرمانده پلیس قطیف، اعلام کردند: بر خلاف ادعای رئیس پلیس این استان، عامل این حادثه تروریستی یک وهابى افراطى است که چند روز پیش نیز به شکستن شیشه ها و تخریب وسایل عمومى همین مسجد و نیز قطع کابل برق منتهى به مناره هاى مسجد اقدام ورزیده بود.

این اهالی در ادامه افزودند: این فرد وهابی همچنین چندی پیش فرش هاى این مسجد را به آتش کشیده بود که در نتیجه آن آتش سوزى ده ها جلد قرآن کریم نیز در آتش سوختند. در همان زمان ساکنین منطقه از این فرد افراطی شکایت کردند اما متأسفانه پلیس هیچ تحرک برای بازداشت وی و یا اقدامی پیشگیرانه اتخاذ نکرد.

اهالی این منطقه همچنین ادعا کردند که این فرد به احتمال زیاد از عوامل دولتی یا نیروهای امنیتی است زیرا بدون هیچ گونه نگرانی یا ترسی از بازداشت یا بازخواست مقامات قضائى، دست به چنین کارهایی می زند./ 0 نظر / 4 بازدید