استقبال از 3 سریال ایرانی در ترکیه

کانال 7 تلویزیون ترکیه امسال در ماه رمضان اقدام به پخش سه مجموعه تلویزیونی ایرانی کرده که با استقبال بسیار روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم مقدس، طفلان مسلم ( با نام فرستاده حسین) و حضرت یوسف اسامی سه مجموعه تلویزیونی ایرانی است که در تلویزیون ترکیه در حال پخش است.

همچنین شبکه های مختلف تلویزیونی ترکیه نیز فیلمهایی با مضامین معنوی چون به رنگ خدا و آواز گنجشکها پخش کردند.

در ماه مبارک رمضان علاوه بر شبکه های تلویزیونی ترکیه که حال و هوای معنوی به خود می گیرند و به پخش برنامه های مذهبی و سریال و قرائت قران و غیره می پردازند کلیه روزنامه های ترکیه نیز یک صفحه را به رمضان اختصاص داده و طی آن مردم را با احکام اسلامی، تاریخ اسلام و ..... آشنا کرده و به معرفی غذاهای قابل طبخ و استفاده در رمضان و مباحث سلامتی روح و روان و جسم می پردازند.

عید سعید فطر بزرگترین و مهمترین عید مردم ترکیه به حساب می آید که برنامه هایی شبیه به نوروز را در خود دارد.

/ 1 نظر / 5 بازدید
محسن یاراحمدی

به یقین می توان گفت که تمام کسانی که اکنون در حوزه وب و وبلاگی نویسی پیرامون لرستان و لرستانیها فعالیت می نمایند هیچ چشم داشت مالی برای خود متصور نیستند و آنچه ایشان را دلگرم و تشویق به ادامه مسیر می نماید عشق به سرزمین مادری است . در مدت طراحی این سایت با بسیاری از این دوستان کم و بیش آشنا شده ایم و از ایشان آموخته ایم و راهنمایی گرفته ایم . دوستان عزیزی که با تمام مشغله های روزمره زندگی امروزی سعی در پویا نگاه داشتن وب نوشته های خود داشته اند . ما از شما نیرو گرفته ایم و به قول دوستی : هر کدام از شما را گلی از گلستان های این سرزمین می دانیم که امیدواریم با شما زمستان خمودگی دیارمان را به امید بهاری دل انگیز بپیمائیم . امید به دل بسته ایم هر یک از شما بزرگواران را یاری برای ادامه راه بیابیم و به حمایت شما مجموعه ای در خور تقدیر را به دیگر مردمانمان پیشکش نماییم منتظر حضور شما در انجمن لرستانیها هستیم