طرح احداث فرودگاه بروجرد ، معادل 500 میلیارد ریال ردیف بودجه گرفت

نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی گفت: طرح احداث فرودگاه بروجرد در بودجه سال 89 ،معادل 500 میلیارد ریال ردیف بودجه گرفت. عکس - ۱۰ فرودگاه زیبای دنیا

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه لرستان ، هادی مقدسی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود:  طرح احداث فرودگاه بروجرد در بودجه سال 89 معادل 500 میلیارد ریال ردیف بودجه گرفته و حق مردم این شهرستان بوده که از فرودگاه برخوردار شوند. 

  وی با اشاره به تصویب 200مصوبه در لرستان در جریان سفر سوم دولت به استان لرستان ، اظهارد  اشت: عملیات اجرایی فرودگاه آیت ا..العظمی بروجردی این شهرستان فروردین 90 آغاز خواهد شد.  

مقدسی تصریح کرد: زمینه کلنگ زنی این طرح در سفر نماینده هیات دولت به بروجرد فراهم شد که متاسفانه با تعلل وزیر مربوطه به تاخیر افتاد.  نماینده مردم بروجرد ادامه داد: امیدواریم همان طور که دولت مصوب کرده هر چه سریعتر شاهد عملیاتی شدن فرودگاه این شهرستان باشیم.  

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این سفر برای بروجرد مصوب شد تا در سال 90 اعتبارات قابل توجهی برای عملیات اجرایی سد آبسرده و شهید بروجردی این شهرستان در نظر گرفته شود و همچنین در لایحه بودجه 90 برای این دو سد ردیف بودجه در نظر گرفته شده است.  

 وی از دیگر مصوبات سفر رییس جمهور به استان لرستان را بحث تامین اعتبار خط آهن دورود- بروجرد ، غرب کشور عنوان کرد و اظهارداشت: از دیگر مصوبات این سفر آن است که از قرار گاه خاتم الانبیا کمک گرفته شود تا طرحهای لرستان هر چه سریعتر اجرایی شود و یکی از این طرحها پروژه سد گلرود با 75میلیون متر مکعب با هدف آبی ، برقی است. 

وی ادامه داد: احداث شش هزار واحد مسکونی در فاز اول منطقه ویژه اقتصادی بروجردیکی دیگر از مصوبات مهم هیات دولت بوده که با اجرایی شدن این مصوبه انتقال بنگاههای تولیدی از تهران و دیگر شهرهای کشور به بروجرد راحت تر انجام می شود و واحدهای صنعتی مشکل تامین مسکن برای کارکنان خود را نخواهند داشت.  نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به زودی عملیات اجرایی این سد که مطالعات و تحقیقات آن نیز انجام شده آغاز خواهد شد، افزود: یکی دیگر از مصوبات هیات دولت ایجاد پردیس بین المللی دانشگاهی بوده که با موافقت و محوریت دانشگاه تربیت مدرس عملیاتی می شود.

وی بخشودگی جرایم وامهای زلزله سال 85 در بروجرد ازسوی همه بانک ها را یکی دیگر از مصوبات هیات دولت برای بروجرد برشمرد و تصریح کرد: بحث دو برابر شدن زمان پرداخت وام های زلزله بدون جریمه و اضافه سود و نیز مطرح شده است.  

هادی مقدسی ادامه داد: همچنین مصوب شده تا عملیات اجرایی مصلی شهر بروجرد به عنوان یک طرح فرهنگی و تامین اعتبار ویژه هر چه سریعتر به اتمام برسد و به عنوان یک حرکت فرهنگی ماندگار از سفر سوم رئیس جمهور به این استان یاد شود. 

 

/ 0 نظر / 7 بازدید